ضرورت الگوگیری بانوان از زندگی حضرت زهرا (س)
ضرورت الگوگیری بانوان از زندگی حضرت زهرا (س)
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بانوان باید زندگی حضرت زهرا (س) را از جهت خردمندی، عقل و معرفت شرمشق زندگی خود قرار دهند.
به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در مراسم رونمایی از پوسترهای سوگواره بزرگ فاطمی در تبریز افزود: بانوان همچنین از آن حضرت از جهت عبادت، مجاهدت، حضور در صحنه، تصمیم گیری ها و تربیت فرزندان صالح الگو بگیرند.
امام جمعه تبریز سه ویژگی خاص تبعیت از ولایت، تربیت فرزندانی ارزشمند با روحی رشد یافته و حضور اجتماعی در عرصه های مختلف اجتماعی را از ویژگی های منحصربفرد آن حضرت برشمرد .
وی ادامه داد: ایشان در عرصه های مختلف به میدان می آمدند و به دفاع از ولایت می پرداختند چرا که نسبت به ولی زمان خود احساس وظیفه می کردند و در برخی از صحنه ها قاطعانه وارد و با خطبه خوانی حمایت خودشان را از ولایت نشان می دادند.
وی تصریح کرد: زندگی آن بانوی بزرگ اسلام نشان می دهد زن مسلمان برای ورود درصحنه سیاست و کار و تلاش و نیز ایفای نقش فعال در جامعه بهمراه تحصیل می تواند به عبادت پرداخته و پیرو حضرت فاطمه زهرا (س) باشد و الگوی خود قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اگر مقابله حضرت زهرا (س) با جریان نفاق نبود تقریبا هیچ نشانه جدی برای مخالفت امیرمومنان حضرت علی (ع) با آن جریان نفاق دراسناد تاریخی ما وجود نداشت یعنی فاطمه زهرا (س) و قیام ایشان ماندگارترین سندی است که نشان می دهد دراسلام دو تفکر وجود داشت .
وی با اشاره به اینکه دخت نبی مکرم اسلام رویکرد های ارزشمندی را بر جای گذاشته و به بیان احکام شرعی برای بانوان می پرداختند، گفت: ایشان بر تحولات جامعه اثرگذار بودند و دخترشان حضرت زینب کیری(س) نیز در عرصه اجتماعی حضوری پررنگ پیدا کرده و در مقابل ظلم و ستم دشمنان مقتدرانه ایستادند و پرده ازچهره دشمنان اسلام برداشتند .
شهردار تبریز هم گفت: سوگواره بزرگ فاطمی در هشت محور اصلی و با هدف تبیین زندگی پربرکت حضرت فاطمه زهرا (س) در این شهر برگزار می‌شود.
یعقوب هوشیار اظهار کرد: سلسله همایش‌های بصیرت فاطمی، سوگواره نمایشی آب و آیینه، نقش مانا، قاب آسمان، کتابت نور فاطمی، بیت‌الاحزان فاطمه، آوای کبود و  پنجمین سوگواره شعر و مرثیه فاطمی عناوین برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز در ایام فاطمیه است.
 وی افزود: این برنامه‌ها در قالب همایش و سخنرانی، تئاتر و نمایش‌های آیین، کتابت خط و خوشنویسی، کارگاه نقاشی با حضور یکی از اساتید بنام کشور، مسابقه عکاسی با مشارکت مردم، نمایشگاه‌های فاطمی،  تولید و حمای از سرودهای انقلابی و مذهبی با مضامین اهل بیت و حضرت زهرا(س) و شعر و مرثیه‌سرایی برگزار خواهد شد.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی