عدم تحرک و ورزش در بین کودکان بنابی باعث افزایش شکستگی های استخوان شده است
عدم تحرک و ورزش در بین کودکان بنابی باعث افزایش شکستگی های استخوان شده است
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب با اشاره به کاهش چشمگیر تحرک و ورزش در سنین کم گفت: متاسفانه شاهد هستیم برخی از دانش آموزان و کودکان بنابی در کوچک ترین حادثه ها دچار شکستگی های شدید استخوان می شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، مجید یزدانی صبح امروز در جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان بناب اظهار داشت: جلسات شورای ورزش همگانی برای اولین بار در سطح استان آذربایجان شرقی آغاز شده و به تبع آن این جلسات با اهداف و برنامه ریزی جهت ورزش همگانی در شهرستان بناب برگزار خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب با اشاره به اینکه در حال حاضر کشورهای پیشرفته جهان در حوزه ورزش هزینه می کنند، گفت: تمام دنیا بر این باورند که هزینه کردن در حوزه ورزش باعث کاهش هزینه های درمان می شود و این امر به نفع دولت ها و جامعه می باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما هزینه های مناسبی برای ورزش در نظر گرفته نمی شود و می بایست توجه بیشتری به ورزش داشته باشیم چراکه با سرمایه گذاری در حوزه ورزش می توانیم موجب کاهش ده برابری هزینه های درمان شویم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب با اشاره به افزایش چاقی در سطح شهر بناب گفت: متاسفانه به دلیل عدم تحرک و ورزش در بین اقشار مختلف شاهد افزایش وزن و بیماری های مختلفی از قبیل کبد چرب و غیره در بین مردم هستیم.

سید مجید یزدانی در پایان با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به ورزش دانش آموزی در سنین پایین اظهار داشت: متاسفانه گاهی دیده می‌شود که استخوان دست و پای دانش آموزان در کوچکترین حادثه دچار شکستگی می شود و این حوادث نشان می دهد که ورزش در بین کودکان به شدت کاهش یافته و اینونه آثار منفی کم تحرکی آنان در جامعه نمایان میشود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : داود زیبائی