فراخوان اولویت‌‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳ از امروز
فراخوان اولویت‌‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳ از امروز
از امروز اولویت‌‌های جدید از سوی سازمان حج و زیارت برای ثبت‌نام حج تمتع سال آینده فراخوانده می‌شوند.

به صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت‌گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از ۱۵ دی ماه آغاز شد.

در وهله نخست مقرر شد افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند اما ازآن‌جایی که ظرفیت ثبت‌نام هنوز تکمیل نشده است، اولویت‌ بعدی نیز برای ثبت‌نام فراخوانده شدند،بر این اساس از امروز افرادی که تا پایان ۳۱ تیر ماه ۱۳۸۶ ثبت‌نام کرده بودند امکان ثبت‌نام خواهند داشت؛ این افراد می‌توانند به سایت https://reserve.haj.ir مراجعه و با تکمیل اطلاعات، نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

تاکنون ۸ هزار و ۳۹۷ نفر نسبت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اقدام کرده‌اند که ۳ هزار و ۸۶۱ نفر از آنها مرد و ۴ هزار و ۵۳۶ نفر زن هستند.

تا کنون سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

جزئیات ثبت‌‌نام متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۳/ آغاز پیش‌‌ثبت‌‌نام از ۱۵ دی

در زمان حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند.

اگرچه هنوز محاسبه کامل درباره قیمت حج انجام نشده است، اما طبق آنچه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرده است، هزینه حج با توجه به نرخ ارز تخصیصی و کیفیت خدمات، به‌نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چنددرصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود؛ بنابراین در مرحله پیش‌ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم