فروش اینترنتی دارو باید ضابطه‌مند باشد/ پلت‌فرم‌ها به “ناصرخسروی مجازی” تبدیل شده‌اند
فروش اینترنتی دارو باید ضابطه‌مند باشد/ پلت‌فرم‌ها به “ناصرخسروی مجازی” تبدیل شده‌اند
دبیر انجمن داروسازان ایران با بیان این‌که در نبود ضوابط مستحکم برای فروش اینترنتی دارو، پلت‌فرم‌ها به نوعی "ناصرخسروی مجازی" عرضه دارو تبدیل شده‌اند؛ بر فروش ضابطه‌مند دارو در این پلت‌فرم‌ها تأکید کرد.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم محمدرضا دری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی درباره الزامات فروش اینترنتی دارو در پلت‌فرم‌ها اظهار کرد: ما با توزیع دارو و مکمل‌ها به‌شکلی که گفته می‌شود انجمن داروسازان مخالف این پدیده است مخالف نیستیم، بلکه معتقدیم که نحوه توزیع دارو در پلت‌فرم‌ها باید ضابطه‌مند باشد.

وی افزود: متولی سلامت مردم، وزارت بهداشت است و بنابراین نظام توزیع هر کالای سلامت‌محوری باید زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باشد.

دری ادامه داد: پردازش داده‌های مربوط به سلامت افراد باید زیر نظر سیستمی باشد که صاحب آن، وزارت بهداشت است؛ به‌عبارت دیگر از لحاظ امنیتی هیچ سازمان دیگری حق نگهداری اطلاعات سلامت مردم را ندارد.

وی گفت: در صورتی که متولی توزیع دارو در پلت‌فرم‌ها به‌عهده وزارت بهداشت باشد و تحت نظارت سازمان غذا و دارو، این کالاها توزیع شوند؛ پلت‌فرم‌‌ها می‌‌توانند کار جابه‌جایی و حمل دارو آن هم در شرایط استاندارد حمل‌و‌نقل دارو را به‌عهده بگیرند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم