محسن رضایی: ۳ عامل حادثه تروریستی ایذه در مرز ماکو دستگیر شدند
محسن رضایی: ۳ عامل حادثه تروریستی ایذه در مرز ماکو دستگیر شدند
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه۳ نفر ‌از مسببان حادثه تروریستی ایذه در حال خروج از مرز ماکو بازداشت شدند، گفت: هر کسی که در این حادثه دخالت داشته است هرکه باشد و در هر سوراخی رفته باشد او را بازداشت خواهیم کرد و از او انتقام می‌گیریم.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، محسن رضایی پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی ایذه اظهار داشت: سه نفر از جنایتگران این حادثه که قصد فرار از مرز ماکو از سمت ارومیه را داشتند دستگیر و در حال انتقال به اهواز هستند و مردم ایران مطمن باشند همه عوامل این حادثه جانسوز ‌شناسایی و دستگیر خواهند شد.

وی‌ افزود: بنده از مسئولان قضایی تقاضا دارم افراد جنایتکار این حادثه تروریستی را به ایذه آورده و در ایذه در مقابل مردم این شهرستان مجازات و محاکمه بشوند تا بدانند ایذه قهرمان همیشه بر سر پای خودش است و با تقدیم کردن چند شهید خم نمی‌شود و مسیر تاریخی خودش را ادامه می‌دهد.

رضایی گفت: در امر شناسایی این مجرمان هیچ کوتاهی صورت نخواهد گرفت.

معاون اقتصاد رئیس جمهور‌ با بیان اینکه مردم ایذه همیشه یکی از کانون‌های قوم بختیاری بوده‌اند گفت: ایذه قهرمان تاریخ‌سازی خودش را در تاریخ ایران اسلامی دنبال خواهدکرد.

وی ‌در ادامه به تحریم‌های آمریکا اشاره کرد و تصریح کرد: امروز ما داریم تحریم‌های آمریکایی را بیرون می‌کنیم و بر دهان آمریکا و اروپا می‌زنیم. امروز‌ بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر‌ می‌کنیم و این برای دشمنان  قابل قبول نیست.

رضایی با اشاره به شکست آمریکا در تحریم اقتصادی اشاره کرد و گفت: آمریکا بعد از شکست فشار تحریم‌ها علیه ایران قصد ایجاد ناامنی دارد.

وی با بیان اینکه آنها در تحریم اقتصادی علیه ایران شکست خورند، گفت: به دنبال اجرای پروژه ناامنی در ایران هستند تا با تعطیلی بازارها، عدم سرمایه‌گذاری در ایران و عدم معامله به هدف ‌خودشان که همان تحریم اقتصادی علیه است دست یابند.

رضایی با اشاره به حادثه اخیر تروریستی حرم شاهچراغ شیراز و همچنین حوادث اخیر اصفهان و مشهد گفت: هنگامی که این اتفاقات رخ می‌دهند آنها با خودشان می‌گوید آیا ایران سوریه و یا لبنان می‌شود؟ ولی باید به آنها بگوییم کور خوانده‌اید بدانید نه تنها ایران سوریه و لبان نمی‌شود، بلکه ایران سوریه، لبنان را آزاد کرد و خود ایران را که بیش از ۴۰سال است که آزاد کرده است و نیز شما را هم از تمام این مناطق بیرون می‌کند و نیز در کنار این قدرت نظامی اقتصاد کشور را هم درست می‌کند.

رضایی افزود: سه نفر از بسیحیان در این حادثه زخمی و در بیمارستان‌های اهواز بستری هستند. خطاب به مسئولان مربوطه گفته‌ام چرا فیلم‌های این حادثه را منتشر نمی‌کنید.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری بااشاره به جزییات این حادثه اظهار داشت: ۲۴ ساعت قبل از وقوع این حادثه همین افراد جنایتکار دوربین‌ها را دقیق با تیر زده‌اند و خاموش کرده‌اند و نقش خودشان را عملی کردند. چرا این صحنه هارا به مردم نشان نمی‌دهید. می‌گویند ما به دنبال شناسایی و دستگیری آنها هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: به آنها گفته‌ام شما نباید به خودتان اجازه بدهید اقدامات این اغتشاشگران را به مردم نگوید. چون که می‌خواهید کار اطلاعاتی انجام بدهید؛ کار اطلاعاتی انجام بدهید ولی به مردم نشان بدهید این موتورسوارها ۲۴ساعت قبل از این حادثه دوربین‌ها را از دسترس خارج کرده اند. عکس‌های این حادثه را منتشر کنید که از دو طرف خیابان به میدان دارند شلیک می‌کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم