مخالفت دو حزبی در کنگره آمریکا با حملات به یمن: این حملات نقض قانون اساسی است
مخالفت دو حزبی در کنگره آمریکا با حملات به یمن: این حملات نقض قانون اساسی است
نماینده‌های هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کنگره آمریکا با حملات تحت هدایت این کشور به یمن مخالفت کردند.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، گروهی از اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کنگره آمریکا با آنچه حملات ائتلاف آمریکا علیه یمن خوانده شده مخالفت کرده و آن را نقض قانون اساسی توصیف کرده‌اند.

 

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا در ایکس نوشت: «رئیس‌جمهور با انجام حملات هوایی در یمن بدون مجوز کنگره بند یک قانون اساسی را نقض کرده است. مردم آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان خسته شده‌اند.»

 

رو کانا، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا نیز در بیانیه‌ای تصریح کرد که طبق بند یک قانون اساسی آمریکا جو بایدن می‌بایستی قبل از انجام این حملات از کنگره مجوز می‌گرفته است.

 

باربارا لی، دیگر نماینده دموکرات در کنگره آمریکا نیز ضمن ابراز مخالفت با این حملات، خواستار برقراری آتش‌بس فوری و جلوگیری از «تنش‌آفرینی مرگبار، پرهزینه و فاجعه‌انگیز در منطقه» شده است.

 

مارک پاکون، عضو دموکرات مجلس نمایندگان نیز گفت: «ایالات متحده نمی‌تواند بدون مجوز کنگره وارد یک درگیری یک دهه‌ای دیگر شود.»

 

عده‌ای از نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره از جمله «مایک لی»، «توماس ماسی»، «مات گائتز»، «تیلور گرین» و «پائولینا لونا» در بیانیه‌های جداگانه از حملات آمریکا به یمن بدون مشورت با کنگره انتقاد کردند.

  • منبع خبر : تسنیم