مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به افزایش غلظت آلاینده های جوی هشدار داد
مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به افزایش غلظت آلاینده های جوی هشدار داد
مدیریت کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به تدوام پایداری جوی در استان در طول هفته جاری، نسبت به افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا و دید در تبریز و شهرهای بزرگ استان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری ایرنا، مرتضی مینویی روز یکشنبه در این باره اظهار کرد: این وضعیت جوی از امروز تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری در استان ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا به ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد استان برای گروه های حساس ناسالم خواهد بود.

وی اعلام کرد: ضروری است کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی در چنین شرایطی از تردد و سفرهای غیرضرور در شهرهای بزرگ و صنعتی استان خودداری کرده و از ورزش در فضاهای باز پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت و کاهش ترددها، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی به کاهش آلایندگی کمک می کند، افزود: همکاری با نیروهای امدادی، راهداری، پلیس راه و عوامل مردمی برای عبور از این شرایط الزامی است.

در ۴۵ روز گذشته هوای کلانشهر تبریز به مدت ۱۶ روز در شرایط ناسالم قرار داشت که در روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ ماه گذشته مدارس این شهر و اسکو به علت شدت آلودگی به صورت غیرحضوری برگزار شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا