مرگ ۶۶۴ نفر در تصادفات/ استفاده از پهپادها برای مدیریت ترافیک
مرگ ۶۶۴ نفر در تصادفات/ استفاده از پهپادها برای مدیریت ترافیک
جانشین رئیس پلیس راه راهور فراجا گفت: متأسفانه تا امروز ۶۶۴ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند همچنین ۱۷۴ نفر در این تصادفات مصدوم شدند.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ سیاوش محبی؛ جانشین رئیس پلیس راه راهور فراجا در تشریح این خبر اظهار داشت: متأسفانه تا امروز ۶۶۴ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند همچنین ۱۷۴ نفر در این تصادفات مصدوم شدند.

وی افزود: استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین تصادفات به‌ویژه تصادفات فوتی را داشته‌اند.

محبی با اشاره به روزهای پایانی تعطیلات گفت: با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی تعطیلات شاهد موج بازگشت سفرها هستیم و به مسافران نوروزی توصیه می‌کنیم سفرهای خود را مدیریت کنند و از نظر ساعت، زمانی را انتخاب کنند که پیک تردد نباشد.

جانشین رئیس پلیس راه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در محورهای شمالی شاهد تردد بالایی برای بازگشت هستیم، فردا و پس‌فردا جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال به‌سمت تهران یک‌طرفه می‌شود.

وی ادامه داد: البته در محور هراز هم به‌صورت مقطعی محدودیت ایجاد می‌شود اما اگر ترافیک زیاد شود این محور را هم به‌صورت کامل به‌سمت تهران یکطرفه می‌کنیم.

سرهنگ محبی گفت: با توجه به اینکه در دو روز پیشِ‌رو شاهد ترددهای بالایی در محورهای کشور هستیم، تیم‌های نظارتی پلیس راهور در محورها افزایش پیدا می‌کند و به‌صورت گشت خودرویی و موتوری و همچنین با استفاده از پهپادها رفتار ترافیکی کاربران مدیریت می‌شود تا در صورت لزوم پلیس بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

جانشین رئیس پلیس راه بیان کرد: بیشترین انباشت خودرو در مازندران، گیلان و خراسان رضوی است و اغلب مسافرانی که به این شهرها سفر کرده‌اند هنوز به شهرهای مبدأ خود بازنگشته‌اند.

  • نویسنده : داود زیبائی
  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم