ناحیه صنعتی خوشه مهر کوچک اما منحصربه فرد است
ناحیه صنعتی خوشه مهر کوچک اما منحصربه فرد است
فرماندار شهرستان بناب گفت: ناحیه صنعتی خوشه مهر کوچک اما منحصر به فرد در سطح کشور است.

به گزارش صدای بناب، جلسه بررسی مسائل و مشکلات ناحیه صنعتی خوشه مهر به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین شهرک های صنعتی استان، شرکت برق منطقه ای و جمعی از مسئولین واحدهای تولیدی ناحیه صنعتی خوشه مهر برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان بناب از وجود ۱۷ واحد تولیدی فعال در ناحیه صنعتی خوشه مهر خبر داد و اظهار داشت: نیازهای اولیه مورد نیاز در بخش تولید و چرخه تولید، خصوصا تولید اجاق گاز و قطعات و مشتقات آن در این ناحیه صنعتی وجود دارد.

وی اظهار داشت: بسیاری از قطعات تولید شده در واحدهای ریختگری ناحیه صنعتی خوشه مهر از جمله شعله های اجاق گاز و … بطور مستقیم به واحدهای تولیدی و کارخانه ها تولید اجاق گاز در تهران ارسال می شود.

فرماندار بناب ناحیه صنعتی خوشه مهر را کوچک اما منحصر بفرد در سطح کشور دانست و گفت: از جمله مهم ترین مشکلات این ناحیه صنعتی تامین برق مورد نیاز واحدها می باشد که در صورت حل مشکل برق و استفاده از کوره های القایی و … از آلودگی صوتی ایجاد شده در این ناحیه صنعتی جلوگیری خواهد شد.

وی عدم تکمیل شبکه فاضلاب این ناحیه و هدایت پساب و فاضلاب صنعتی تولید شده در واحدهای صنعتی در صورت عدم تکمیل شبکه فاضلاب را از دیگر مشکلات موجود بر شمرد و گفت: متاسفانه رده محیط زیستی ناحیه صنعتی خوشه مهر ۴ بوده درحالیکه این ناحیه باید رده محیط زیستی ۲ داشته باشد.

لعلی عدم واگذاری اسناد برای واحدهای تولیدی را از دیگر مشکلاتی دانست که در این ناحیه صنعتی وجود دارد.

مقام عالی دولت از جمله مهم ترین اهداف دولت را حمایت از تولید داخلی و راه اندازی واحدهای غیر فعال، نیمه فعال و … برشمرد.

فرماندار بناب در پایان از دستگاه های متولی خواست تا از بخشی نگری فاصله گرفته و در حل مشکلات واحدهای تولیدی و رفع موانع بخش تولید و … همگام و همقدم باشند.

انتهای پیام/ داود زیبائی