هیات در امور خیر به سوی «کوثر و خیر کثیر» حرکت کند
هیات در امور خیر به سوی «کوثر و خیر کثیر» حرکت کند
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در امور خیر هیأت باید به سوی «کوثر و خیر کثیر» حرکت کنیم.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمد قمی ظهر پنجشنبه در اولین اجلاس ملی خیرین هیأت کشور که با حضور پیرغلامان، مداحان پیشکسوت، خیرین هیأت‌های مذهبی سراسر کشور، مسؤولان استانی و مدیران کشوری در تالار همایش‌های هتل مدینه‎الرضا (ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در امر امور خیریه هیئات اگر انتخاب‌های درست و هوشمندانه انجام شود حمایت‌های جاری و صورت گرفته و خیرات معمول، برکات و ثمرات افزون‌تری پیدا می‌کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: خیر اولیه هر چند اهمیت دارد اما از آن مهم‌تر استمرار آن است.

وی با اشاره به برنامه تلویزیونی محفل و اثربخشی آن گفت: می‌توانیم گستره امور خیر را افزایش دهیم و به اتفاقات تازه‌ای در این زمینه برسیم. به‌طور مثال بعد از برنامه تلویزیونی محفل تعداد زیادی از خیّرین قرآنی درخواست مشارکت در تولیدات رسانه‌ای قرآن کریم داشتند. در امر هیأت هم مسائلی وجود دارد که کمتر مورد توجه خیّرین بوده. مثلاً ممکن است در اموری مانند سفره اطعام، خیّرین بیشتری پیشقدم شوند اما بانی شدن برای تربیت نوجوانانی که در حوزه ستایشگری مستعد هستند که هم خودشان و هم دیگران را تحت تأثیر دستگاه ابا عبدالله (ع) قرار می‌دهند تأثیر بیشتری خواهد داشت و تبدیل به خیر مستمر می‌شود. چنین امور خیری می‌تواند تا سال‌ها بعد چون شجره طیبه‌ای منشأ خیر و برکت باشد و می‌توانیم در امور خیر به چنین اتفاقاتی فکر کنیم.

حجت الاسلام قمی با تاکید بر مفهوم «کوثر و خیر کثیر» نیز اظهار کرد: گاهی توسعه عبادت افراد در عبادت فرزندان و نوادگان تحقق می‌یابد. در نتیجه خیرات امروز اگر با هوشمندی همراه باشد می‌تواند در بستر زمان استمرار یابد و در روند تاریخ تداوم یابد. همان طور که برای یک مربی تا زمانی که شاگردانش عبادت می‌کنند برایش خیر در نامه اعمال ثبت می‌شود. باید کاری کرد که این خیر کثیر بیشتر از پیش توسعه یابد.

گفتنی است؛ در انتهای این مراسم از مداحان پیشکسوت، پیرغلامان اهل بیت (ص) و خیرین هیأت‌های مذهبی کشور تجلیل شد.