هیچ قدرتی برای توقف رنج و درد مردم غزه ندارم
هیچ قدرتی برای توقف رنج و درد مردم غزه ندارم
گوترش در سخنانی تاکید کرد که گزارش‌ها در مورد تصمیم اسراییل برای حمله به رفح نگران کننده است.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که اوضاع در غزه هر لحظه وخیم‌تر می‌شود و در کنار مرگ و ویرانی، گرسنگی و بیماری نیز به فلسطینیان آسیب می‌رساند.

آنتونیو گوترش تاکید کرد که گزارش‌ها در مورد تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی برای متمرکز کردن حملات خود بر رفح نگران کننده است.

گوترش تصریح کرد که نیمی از ساکنان غزه اکنون در رفح جمع شدند و هیچ جایی برای رفتن ندارند، نه خانه‌ای دارند و نه امیدی.

وی بار دیگر بر ضرورت آتش‌بس انسانی فوری در نوار غزه تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که درک نمی‌کنم چگونه عملیات‌های اسرائیل منجر به کشتن ۲۸ هزار نفر شده حال آنکه سران این رژیم می‌گویند حماس را هدف قرار می‌دهند نه ملت فلسطین را.

آنتونیو گوترش گفت: زمان آن رسیده قبل از وقوع فاجعه‌ای بزرگ در صورت حمله به رفح با شدت حملات به دیگر مناطق، آتش‌بس انسانی فوری اعلام شود.

وی گفت: دیدن این حجم از رنج و درد در غزه ناامید کننده است و هیچ قدرتی برای توقف آن ندارم.

روز گذشته نیز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی خواهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه و آزادی بدون قید و شرط اسیران صهیونیست نزد مقاومت شده بود. دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به سخنانی که پیرامون حمله رژیم صهیونیستی به رفح مطرح می‌شود افزود: هرگونه حمله‌ای به رفح می‌تواند در عمل بحران انسانی شدید و تبعات منطقه‌ای توصیف‌ناپذیر آن را تشدید کند.

گوترش ادامه داد: شورای امنیت سازمان ملل متحد با بدترین شکاف‌ها در میان اعضا دست‌وپنجه نرم می‌کند. جهان در حال ورود به دوره آشوب است.

این در حالی است که کمی پیش‌تر یک مقام مصری از برگزاری دور جدید گفت‌وگوها برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داد. خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر به نقل از یک مقام مصری اعلام کرد که این گفت‌وگوها فردا پنجشنبه با نظارت مصر و قطر در قاهره پایتخت مص

ر برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر