وجود ۳۸۰ طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی
وجود ۳۸۰ طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: حدود ۳۸۰ طرح نیمه تمام در استان وجود دارد که با وضع فعلی محدودیت منابع مالی، برای اتمام آنها زمان زیادی لازم است.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری صداوسیما؛ حیدر فتح‌زاده  امروز در جلسه بررسی نحوه تامین اعتبار تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) اظهار کرد: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی استان به طور شفاف و روشن با تمام ظرفیت‌ها و منابع موجود پای کار باشند و تا یک هفته اموال و دارایی‌های قابل واگذاری و سایر روش‌های پیشنهادی تامین اعتبار پروژه‌های مورد تفاهم با قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) را اعلام کنند.

وی افزود: طراحی مدل مطلوب الگوی مشارکت بخش خصوصی و عمومی در اتمام طرح‌های عمرانی دستگاه‌های اجرایی بر اساس بند الف ماده ۲۷ قانون الحاق (۲) و تبصره ۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مهمترین هدف در بخش طرحهای عمرانی است.

فتح زاده ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از طرحهای عمرانی استان زیر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، باید با بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی و عمومی، مدلی برای اتمام پروژه‌ها در شهرستان‌های استان تدوین شود و بخش خصوصی و عمومی نیز از این ظرفیت‌ها اطلاع لازم را داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از حدود سه ماه پیش تفاهم نامه‌های برخی از طرحهای عمرانی دستگاه‌های اجرایی استان با قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (علیه السلام) منعقد و فرایند اجرایی آن‌ها آغاز شده است.

علی فرجی افزود: مهمترین مسئله موجود تامین منابع مالی این تفاهم نامه‌ها است که باید با در نظر گرفتن محدودیت اعتبارات استانی و ملی و استفاده مطلوب از ظرفیت اعتبارات سفر‌های اول و دوم رئیس جمهور، همچنین ظرفیت‌های خیران به رفع این مسئله اقدام شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی