پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان برای کمک به فرزندآوری ۱۶۰۰ زوج نابارور در استان/ ارائه خدمات بیمه درمانی به مدت ۳ ماه رایگان برای افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند
پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان برای کمک به فرزندآوری ۱۶۰۰ زوج نابارور در استان/ ارائه خدمات بیمه درمانی به مدت ۳ ماه رایگان برای افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند
مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از اهداف این مجموعه کمک به فرزند آوری زوج های نازا می باشد، گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۳ میلیارد تومان برای ۱۶۰۰ زوج نابارور در استان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری صدای بناب، وحید مجیدی ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان بیمه سلامت شهرستان بناب، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، شهر بناب را به عنوان نماد شهر دوچرخه دانست و گفت: بناب در کنار تمام زیبایی های طبیعی و تاریخی با عنوان برند کباب در کل کشور و حتی جهان معروف است.

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به وجود مشکلاتی در رابطه با ساختمان بیمه سلامت بناب گفت: پروژه حاضر در سال ۱۳۹۷ کلنگ زنی شده بود که پیمانکار اول به خاطر نوسانات قیمت و یک سری مسائل پروژه را به مدت دو سال به حالت تعلیق در آورد و در نهایت بعد از گذشت دوسال پروژه با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ به پیمانکار دوم تحویل داده شد و پیمانکار ظرف مدت ۵ ماه ۶۵ درصد باقیمانده پروژه را به اتمام رساند.

مجیدی، هزینه این پروژه را ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این ساختمان به مساحت یک هزار و ۱۵۰ متر مربع و در زیربنای ۳۱۰ متر مربع ساخته شده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تقدیم این پروژه به مردم عزیز بناب در خدمت‌رسانی به مردم موفق‌تر از گذشته عمل کنند.

مجیدی در ادامه گفت: سازمان بیمه سلامت یکی از سازمان های انقلابی و خدمات رسان است که در سال ۱۳۷۳ با عنوان سازمان خدمات درمانی فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال ۱۳۹۱ به سازمان بیمه سلامت تغییر نام داده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان افزود: در حال حاضر بالغ بر دو میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به اقدام بزرگ دولت در راستای بیمه رایگان سه دهک پایین جامعه گفت: به جرات می‌گویم در حال حاضر هیچ بیمه نشده ای در استان نداریم و افرادی که فاقد بیمه درمانی هستند می توانند به مدت ۳ ماه و تا زمان مشخص شدن نتیجه آزمون وسع از خدمات بیمه ای رایگان بیمه سلامت استفاده کنند.

مجیدی با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در بیمه سلامت انجام شده و در حال انجام است، اضافه کرد: بحث پوشش زوج های نازا و نابارور یکی از این اقدامات است که در راستای فرمایش مقام معظم رهبری به منظور جوانسازی جمعیت از سال گذشته در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است و تا به این لحظه بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ نفر در استان شناسایی و نشان دار شده و رقمی بالغ بر ۳ میلیارد تومان بابت درمان این افراد هزینه شده است‌.

مدیر کل بیمه سلامت استان همچنین به بحث بیمه مادران باردار اشاره کرد و گفت: بیمه مادران باردار به صورت انفرادی و رایگان انجام می‌شود و فرزندان متولد شده نیز تا پنج سالگی می توانند از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره ببرند.

مجیدی با اشاره به اجرای طرح بیمه رایگان در مناطق حاشیه‌نشین و کم برخوردار گفت: به این منظور ۲۰۲ نقطه آسیب پذیر در استان شناسایی شده‌اند و همکارانمان در بیمه سلامت با حمایت فرمانداری ها و استانداری و شهرداری ها با مراجعه محل به محل توانسته اند افراد فاقد بیمه را به صورت رایگان بیمه کنند.

انتهای پیام / داود زیبائی