پروژه خط ریلی گسترش فولاد شهریار بناب در آستانه افتتاح رسمی قرار گرفت
پروژه خط ریلی گسترش فولاد شهریار بناب در آستانه افتتاح رسمی قرار گرفت
پروژه خط ریلی گسترش فولاد شهریار بناب با هدف افزایش صادرات داخلی و خارجی در آستانه افتتاح رسمی قرار گرفت.

به گزارش صدای بناب، طرح خط ریلی فولاد شهریار یا طرح اتصال کارخانه فولاد بناب به خط سراسری راه آهن تهران تبریز، توسط شرکت گسترش فولاد شهریار در مدت ۱۲ ماه اجرا شده است.

طول خط ریلی فولاد شهریار ۳۹۸۰ متر و شامل ۲۰۰۰ متر خط اصلی بیرون سایت و سه خط تخلیه و بارگیری جمعا به طول ۱۹۸۰ متر داخل سایت است که برای اجرای آن ۱۰۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

هدف از اجرای پروژه خط ریلی فولاد شهریار، تغییر حمل جاده‌ای به ریلی برای حمل بار‌های ورودی و خروجی مجتمع فولاد صنعت بناب و سایر صنایع موجود در منطقه جهت صرفه جویی در هزینه‌های حمل بار است.

با اجرای این طرح بیش از ۳۰ درصد در هزینه‌های حمل بار صرفه‌جویی می‌شود به طوری که هزینه حمل بار‌های ورودی آهن اسفنجی مجتمع فولاد صنعت بناب از حدود ۱۲ میلیون ریال به ازای هر تن حمل جاده‌ای به حدود ۸ میلیون ریال در سیستم ریلی کاهش می‌یابد.

این گزارش حاکیست: کلیه مراحل اجرایی پروژه خط ریلی فولاد شهریار و همچنین تامین قطعات و ادوات مورد نیاز آن، توسط مهندسان و متخصصان داخلی انجام شده است.

شرکت گسترش فولاد شهریار مجری طرح‌های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یک شرکت پروژه زیر مجموعه هلدینگ صنعت و معدن ماهان فعالیت می‌کند.

هلدینگ “گسترش صنایع و معادن ماهان” یکی از بزرگترین شرکت‌های گروه مالی گردشگری، با هدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن تاسیس شده است.

  • نویسنده : داود زیبائی