سالانه ۲۵ هزار تن پیاز در شهرستان بناب تولید می‌شود/ صادرات ۷۰ هزار تن محصول کشمش از این شهرستان
سالانه ۲۵ هزار تن پیاز در شهرستان بناب تولید می‌شود/ صادرات ۷۰ هزار تن محصول کشمش از این شهرستان
مدیر جهادکشاورزی شهرستان بناب با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت باغات و مزارع شهرستان بناب بر اصلاح و نوسازی باغات درجه دو و حذف و جایگزینی باغات درجه سه با ارقام کم آب بر تاکید کرد.

به گزارش صدای بناب، روح اله خیری در جلسه دیدار با کشاورزان بناب که با حضور ذبیح الله اعظمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شهیاد آبنار قائم مقام معاون وزیر و مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، رحیم مهردادی سرپرست معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و مسئولان ارشد شهرستان بناب برگزار شد، اظهار داشت: ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب به کشت پیاز اختصاص دارد و ۲۵ هزار تن پیاز در این شهرستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید پیاز در آذربایجان شرقی را ۱۰۰ هزار تن است، افزود: ۵۰ هزار تن پیاز از استان آذربایجان غربی نیز برای انبارداری و توزیع به شهرستان بناب منتقل می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب متوسط تولید پیاز در این شهرستان را ۵۰ تا ۶۵ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: پیاز زرد و قرمز از جمله انواع پیازی است که در این شهرستان کشت می شود که عملکرد پیاز زرد بالاتر است.

خیری به فرآوری کشمش از دیگر ظرفیت های شهرستان بناب اشاره کرد و گفت: ۶۰۰ بارانداز فرآوری کشمش و ۲۴ مجموعه صنایع تبدیلی در این حوزه در بناب وجود دارد و این شهرستان رتبه اول صادرات کشمش در کشور را با ۷۰ هزار تن به خود اختصاص داده است.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به فعالیت پایانه گمرکی در این شهرستان صادرات به راحتی صورت گرفته و انواع کشمش فراوری و بسته بندی شده در این شهرستان به کشورهای مختلف صادر می شود.