کسب رتبه نخست دانشگاه پیام‌ نور مرکز بناب در پذیرش دانشجو
کسب رتبه نخست دانشگاه پیام‌ نور مرکز بناب در پذیرش دانشجو
رئیس دانشگاه پیام‌ نورمرکز بناب گفت: دانشگاه پیام‌ نورمرکز بناب توانست، رتبه نخست پذیرش دانشجو را در سطح مراکز و واحدهای دانشگاه‌ های پیام‌ نوراستان کسب کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز بناب، دکتر زرفشان با بیان اینکه دانشگاه پیام‌ نور با وجود بیش از ۵۲۰ مرکز و واحد دانشگاهی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی کشور محسوب می‌شود و در حال حاضر مرکز بناب نیز بیش از هزار دانشجو در رشته‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌ نور در جهت ایجاد عدالت آموزشی، اجتماعی از جمله دانشگاه‌های موفق است،گفت: امروزه تحقق عدالت اجتماعی در دنیا، توسعه آموزش به خصوص آموزش عالی است و دانشگاه پیام‌ نور هم توانسته در جهت توسعه عدالت آموزش و اجتماعی در جامعه موفق و سرآمد باشد.

دکتر زرفشان با اعلام اینکه نسبت به درصد جمعیت شهرهای استان، دانشگاه پیام‌ نورمرکز بناب رتبه نخست پذیرش دانشجو را دربین مراکز و واحدهای پیام‌ نوراستان کسب کرده است، بیان کرد: در پذیرش آماری دانشجو نیز مرکز بناب بعد از مرکز تبریز رتبه اول با پذبرش ۶۵۰ دانشجوی کارشناسی در میان ۳۰ مرکز و واحد استان را به خود اخصاص داده است. کسب این جایگاه از دو جنبه مهم است اول اینکه شهرستان بناب به لحاظ جمعیتی در رتبه هفتم استان واقع شده است. بالطبع جمعیت زیاد متقاضی زیادی برای تحصیل به همراه دارد دوم اینکه شهر بناب دارای دانشگاهای متعدد و بزرگ در سطح استان و منطقه است که رقابت برای جذب دانشجو بین آنها بسیار زیاد است.

رئیس دانشگاه پیام‌ نورمرکز بناب در ادامه اضافه کرد: امروز دانشگاه پیام‌ نور به عنوان یک ابر دانشگاه و جزء ۱۰ دانشگاه برتر دنیا و کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه پیام‌ نور موجب برتری آن نسبت به دانشگاه‌های دیگر شده است.

دکتر زرفشان با بیان اینکه منابع آموزشی دانشگاه پیام‌ نور کاملا مشخص و تمام منابع درسی صددرصد بر اساس برنامه‌های وزارت علوم مدون شده است، افزود: همان منبع درسی که درمرکز بناب تدریس می‌شود در سراسر کشور و حتی مراکز بین‌المللی نیز تدریس می‌شود.

دکتر زرفشان در پایان ضمن قدردانی از همکاران مرکز بناب اظهار داشت، بی تردید کسب رتبه نخست حاصل همت، همدلی و همکاری صمیمانه تک تک همکاران و اساتید دانشگاه پیام نور مرکز بناب است و برای ارتقای و اهداف این دانشگاه باید همچون گذشته دست دردست هم و با همکاری مساعدت مسئولین شهرستان بتوانیم مرکز بناب را به جایگاه واقعی آن برسانیم.

دانشگاه پیام نور مرکز بناب به عنوان یکی از اولین مراکز آموزش عالی پیام نور استان آذربایجان شرقی فعالیت خود را در سال ۱۳۷۲ با رشته روان شناسی آغاز کرده است.