۲۵۰ واحد صنعتی آذربایجان‌ شرقی در آستانه افتتاح
۲۵۰ واحد صنعتی آذربایجان‌ شرقی در آستانه افتتاح
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۲۵۰ واحد تولیدی بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۲۰ هزار میلیارد ریال در استان آماده افتتاح است.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، محمدجعفر عظمائی با اشاره به اشتغال زایی برای هشت هزار نفر در این واحد های جدید افزود: مجموع طرح‌هایی که از هفته دولت تا دهه فجر پروانه بهره‌برداری اخذ کرده اند ۱۱۵ کارخانه جدید به ارزش ۸۰ هزار میلیارد ریال با اشتغال زایی برای ۲ هزار نفر و ۱۳۵ واحد توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی برای ۶ هزار نفر است.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی واحد‌ها و خطوط تولید جدید در رشد و توسعه اقتصادی استان گفت: از بین طرح‌های آماده بهره برداری چند طرح بزرگ در سطح ملی به وزارت صمت پیشنهاد شده است تا به دست مسئولان کشوری افتتاح شود.

آذربایجان شرقی به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور بیش از چهار هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد؛ هر چند بخش عمده واحد‌های تولیدی و صنعتی استان کوچک مقیاس و یا متوسط هستند اما بیش از ۹۵ درصد سرمایه گذاری‌های این خطه در حوزه تولید توسط بخش خصوصی انجام شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی