آمریکا، انگلستان و سایر شرکای رژیم صهیونیستی شریک جرم هستند
آمریکا، انگلستان و سایر شرکای رژیم صهیونیستی شریک جرم هستند
سخنگوی دولت با اشاره به جنایت بیمارستان المعمدانی گفت: آمریکا، انگلستان و سایر شرکای رژیم صهیونیستی شریک این جرم هستند و آه مظلوم گریبان آنها را خواهد گرفت.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، در جمع خبرنگاران با اشاره به جنایات بی‌بدیل و دردناک رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، تصریح کرد: این ماشین جنگی تا بن دندان مسلح کشتار بی‌رحمانه را وارد روز یازدهم کرد و حمله به مناطق غیرنظامی و به کودکان و زنان و عموم مردم همچنان ادامه دارد و متأسفانه نهادهای متولی مدعی دفاع از صلح و حقوق انسانیت، تماشاچی این حجم از درنده‌خویی و وحشی‌گری این پادگان نظامی شده‌اند و این حجم از کشتار خبرنگاران، زنان، کودکان، نیروهای امدادی و حمله به مدرسه و کلیسا را شاهد هستند.

وی افزود: اگر اینها مصداق جنایت نیست، جنایت چه چیزی است؟ دیوان بین‌المللی کیفری کجاست و چرا ۹ سال به پرونده ملت مظلوم فلسطین علیه رژیم اسرائیل برای تجاوز قبلی رسیدگی نکرده و اینها موجب تشدید وحشی‌گری این رژیم منحوس شده است.

سخنگوی دولت بیان کرد: این سلاح‌های کشتارجمعی و وحشیانه چگونه در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد؟ ایلات متحده پاسخ بدهد.

بهادری جهرمی گفت: در وحشی‌ترین ادوار تاریخ هم برخی خطوط قرمز در جنگ‌ها رعایت می‌شد و این جنایت علیه بشریت باورکردنی نیست. تاریخ چگونه درباره کسانی که این ایام را دیدند و سکوت کرده و ندای مظلوم را نشنیدند، قضاوت خواهد کرد؟

وی عنوان کرد: انسان از دیدن این صحنه‌ها شوکه می‌شود و این‌ها بنیان‌های نظام حقوقی جهانی را از بین می‌برد و ریشه این ساختارها را می‌زند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: آمریکا، انگلستان و سایر شرکای رژیم صهیونیستی شریک این جرم هستند و آه مظلوم گریبان آنها را خواهد گرفت. اگر امروز زمان اتحاد جامعه جهانی برای از بین بردن این ماشین جنگی نرسیده، چه زمانی خواهد رسید؟

بهادری جهرمی خاطر نشان کرد: امروز اجلاس شورای اجرایی سازمان همکاری اسلامی است و خود این سازمان هم باید تشکیل جلسه دهد و به این مسائل ورود کند.

وی با اشاره به مصوبات هیئت دولت گفت: امروز مصوبه‌ای برای پیش‌بینی و تعیین مهلت تأمین منابع تسویه باقی‌مانده بدهی دولت به گندم‌کاران داشتیم. با هماهنگی میان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد منابعی برای تسویه باقی‌مانده بدهی دولت به گندم‌کاران پیش‌بینی شد که ظرف همین چند روز اجرایی خواهد شد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در جلسه امروز اساسنامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به تصویب هیئت دولت رسید. این حمایت‌ها در حوزه پرداخت‌های مستمری‌های پیری، سالمندی، از کارافتادگی، بازماندگی و سایر حمایت‌های مشابه بیمه‌ای است.

بهادری جهرمی بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت‌هایی که در حوزه بازار لاستیک خودرو اخیراً اتفاق افتاده، هیئت وزیران پیش از این تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی لازم را درخصوص افزایش میزان تولید لاستیک خودروی سواری در داخل پیش‌بینی کرده بود. منابع و هماهنگی‌های لازم برای حمایت مؤثر از افزایش تولید لاستیک خودروی داخل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده و در مرحله اجراست. بخشی از این لاستیک‌ها باید از محل لاستیک‌های وارداتی تأمین شود و هیئت وزیران موافقت کرد سود بازرگانی انواع لاستیک‌های خودروهای سواری کاهش پیدا کند تا قیمت تمام‌شده این لاستیک‌های وارداتی کاهش یابد.

وی اضافه کرد: همچنین هیئت دولت مصوبه حمایت از صیادان و فعالان حوزه گردشگری دریایی برای نوسازی و بهسازی قایق‌هایی که صیادان و گردشگران و فعالان حوزه گردشگری دریایی دارند، داشت. هیئت وزیران با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به این افراد موافقت کرد و مهلت مناسبی پیش‌بینی شد که امکان بهسازی و نوسازی قایق‌ها را داشته باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم