اسناد تاریخی باید بازیابی و مستندسازی شوند
اسناد تاریخی باید بازیابی و مستندسازی شوند
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی اسناد‌ملی را جزء دارایی‌های ارزشمند عنوان کرد و افزود: اسناد تاریخی باید بهینه و بازیابی و مستندسازی شده و با استفاده از امکانات پیشرفته، در بهترین شرایط ممکن نگهداری شوند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری آناج، واقف بهروزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، در دیدار با پاشازاده، رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال غرب کشور، با اشاره به ارزش مادی و معنوی اسناد تاریخی اظهار کرد: اسناد تاریخی جزء بزرگترین دارایی‌های یک استان و کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: تردیدی نیست که برای نگه‌داری از این آثار تاریخی، سعی و تلاش فراوان صورت گیرد تا از گزند نابودی در‌ امان باشند، چراکه بسیاری از مشکلات در حوزه‌های شهری و گردشگری با مراجعه به این اسناد قابل حل است.

وی اسناد تاریخی را یکی از منابع مورد مطالعه در حوزه‌های مختلف دانست و تأکید کرد: اسناد تاریخی باید بهینه و بازیابی و مستندسازی شده و با استفاده از امکانات پیشرفته، در بهترین شرایط ممکن نگهداری شوند.

در این دیدار پاشازاده رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال غرب کشور گزارشی از روند نگه‌داری و تاریخچه این اسناد ارائه کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری آناج