انهدام شبکه ارتشاء، اختلاس و زمین‌خواری در سراوان با دستگیری ۴ مدیر و زمین‌خوار
انهدام شبکه ارتشاء، اختلاس و زمین‌خواری در سراوان با دستگیری ۴ مدیر و زمین‌خوار
اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با همکاری دادگستری شهرستان سراوان یک شبکه گسترده ارتشاء، اختلاس و زمین‌خواری را در سراوان شناسایی و متلاشی کرد.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای برخورد با مفاسد کلان اقتصادی و اداری و جلوگیری از ایجاد شبکه‌های فساد و تبانی در سال «مهار تورم و رشد» تولید با همکاری دادگستری شهرستان سراوان اقدامات صیانتی و اطلاعاتی ویژه‌ای را برای شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران کلان در این شهرستان در دستور کار خود قرار داد.

در این راستا با عنایات خداوند متعال و تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری و با هماهنگی مقامات قضایی و همراهی اعضای شورای تأمین، شناسایی یک شبکه گسترده ارتشاء و اختلاس و زمین‌خواری از اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و طی چند ماه کار اطلاعاتی و جمع‌آوری ادله و مستندات قضایی، یک باند بزرگ اختلاس و زمین‌خواری در شهرستان سراوان مورد ضربه قرار گرفت.

پس از شناسایی اراضی دولتی و ملی تصرف‌شده در شهرستان سراوان با دستور مقام قضایی تاکنون بیش از ۶۵ هکتار از اراضی مذکور به‌ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از ید زمین‌خواران آزاد و به بیت‌المال برگردانده شد،
همچنین ۴ نفر از مدیران و زمین‌خواران بزرگ سراوان که این شبکه را به‌صورت حرفه‌ای مدیریت می‌کردند نیز دستگیر و به دادسرای شهرستان سراوان معرفی شدند.

از شهروندان تقاضا می‌شود برای مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی برای یاری رساندن به خادمان خود در وزارت اطلاعات هرگونه اخبار و گزارشات در خصوص تخلفات و فساد اداری را با شماره تماس ۱۱۳ اعلام کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم