تلاش دشمن برای ایجاد احساس ناامنی در مردم منطقه
تلاش دشمن برای ایجاد احساس ناامنی در مردم منطقه
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: شرایط فضای مجازی نشان می‌دهد که دشمن حرکتی را شروع کرده که احساس ناامنی در منطقه به وجود آید.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته‌های رزمی منطقه جنوب شرق گفت: شرایط فضای مجازی نشان می‌دهد که دشمن حرکتی را شروع کرده که احساس ناامنی در منطقه به وجود آید. که این احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است، زیرا که مردم و افرادی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه را دارند، احساس ناامنی کنند و منطقه را ترک نمایند.

سردار پاکپور افزود: از ابتدای سال تاکنون شاهد برخی از تحرکات در منطقه بوده‌ایم به طوری که تمام عناصر ضدانقلاب، منافقین و حتی پ.ک. ک و گروه‌های تجزیه طلب که در جغرافیای دیگری از کشور فعالیت دارند، به دنبال این هستند که این منطقه را ناامن نشان دهند چون نظام دارد در این منطقه جهت توسعه استان تلاش می‌کند و برنامه‌های دولت در این استان نشان دهنده این موضوع می‌باشد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خطاب به سران طوایف اظهار داشت: نگذاریم که این دور پرشتاب خدمت رسانی دولت سرعتش کم شود و یا قطع گردد. ما که در این منطقه ساکن هستیم مسئول تأمین امنیت اینجا خواهیم بود و شما بزرگان این استان هستید و می‌توانید خیلی تأثیر گذار باشید و از بروز خیلی از اتفاقات جلوگیری کنید. ما هم به شما اعتماد کردیم و مسئولیت تأمین امنیت منطقه را به شما داده‌ایم. دشمنان و بدخواهان به دنبال این هستند که ما نیروهایی را از مرکز بیاوریم و اینجا را به یک منطقه بسته نظامی تبدیل کنیم و بعد روی این مسئله موج سواری کنند که ببینید نظام منطقه را نظامی کرده و مسائل دیگر ولی ما نباید اجازه چنین کاری را به آنها بدهیم. ما به شما اعتماد داریم شما هم قابلیت و هم پتانسیل این را دارید که امنیت منطقه را تأمین کنید.

وی افزود: ما نباید اجازه دهیم فرزندانمان و خودمان در زمین وسیعی که دشمن برای ما تعریف کرده با توپ دشمن بازی کنیم. با توجه به اینکه شما ساکن این منطقه هستید و اشراف کامل اطلاعاتی بر جغرافیای زمین خود دارید باید جلوی بسیاری از اتفاقات را بگیرید.

سردار پاکپور در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات اخیر استان اشاره کرد و اظهار داشت: چهار نفر از مأمورین راهنمایی و رانندگی ما را شهید کردند در حالی که آنها صرفاً نیروهای اداری بودند و یا دو نفر از مأموران توزیع غذا را در منطقه تفتان به شهادت رساندند در حالی که مسلح نبوده و با لباس شخصی مشغول توزیع جیره غذایی پرسنل بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اقدامات و دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران افزود: اطلاع دقیقی داریم از اینکه آمریکایی‌ها با گروه‌های معاندی که حتی مربوط به این منطقه از کشور هم نمی‌شود، جلسات و ارتباطاتی برقرار کرده و در حال برنامه‌ریزی برای ناامنی در این منطقه هستند.

وی ادامه داد: وضعیتی که آمریکایی‌ها دارند به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی که قلب سیاست منطقه‌ای آمریکایی‌ها بوده, الان تنهاست چون نگاه آمریکایی‌ها به جنگ اوکراین معطوف شده و در عراق
سوریه و لبنان هم نتوانسته‌اند توفیقی کسب کنند.

سردار پاکپور افزود: آمریکایی‌ها در مقابله با ایران چند تا موضوع را دارند دنبال می‌کنند: نخست اینکه جمهوری اسلامی ایران چه عناصر برتری سازی دارد که مانع توسعه سیاست‌های آن‌ها شده؟ و اولین چیزی که می‌گویند این است که نفوذ منطقه‌ای و توان نظامی ایران را که از عوامل بازدارنده هستند سلب نمایند. که تاکنون نتوانسته‌اند و هرگز نخواهند توانست این کار را انجام دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اشاره به انزوای سیاسی آمریکا در منطقه و جهان کرد و گفت: آیا در بحث انزوای سیاسی توانستند ما را در انزوا قرار دهند؟ می‌بینید که شرکای اقتصادی‌شان یکی یکی دارد از آنها جدا می‌شوند و احساس کرده‌اند که تا دیر نشده باید روابط سیاسی خود را با ایران سر و سامان دهند.

سردار پاکپور در پایان خطاب به سران طوایف، مولوی‌ها و فرماندهان دسته‌های رزمی گفت: وظیفه ما این است که صحنه را ترسیم کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی دارد می‌افتد. الان با طیفی از تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمن مواجه هستیم با اتفاقاتی که در فضای مجازی دارد رخ می‌دهد به طوری‌که جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.