حل چالش انباشت بدهی دولت به پیمانکاران پروژه‌های عمرانی/ تهاتر نفت، پرداخت اوراق و مولدسازی دارایی‌ها سه روش تسویه بدهی‌ها دولت
حل چالش انباشت بدهی دولت به پیمانکاران پروژه‌های عمرانی/ تهاتر نفت، پرداخت اوراق و مولدسازی دارایی‌ها سه روش تسویه بدهی‌ها دولت
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه دولت از طریق تهاتر نفت، پرداخت اوراق و مولدسازی دارایی‌های خود باید بدهی خود به پیمانکاران پروژه های عمرانی را تعیین تکلیف کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری خانه ملت، اقبال شاکری در رابطه با مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در خصوص تعیین تکلیف بدهی پیمانکاران در طول برنامه پنج ساله، گفت: یکی از گلایه مندی‌های بخش خصوصی و غیر دولتی طلب زیادی است که از دولت دارند. از جمله شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران که طلب بسیار زیادی از دولت دارد. همچنین بدهی وزارت‌خانه های زیربنایی مانند نیرو، صمت، راه و شهرسازی و کشاورزی به پیمانکاران پروژه های عمرانی خود که یکی از چالش‌های پیش روی دولت است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انباشت بدهی پیمانکاران پروژه های عمرانی موجب تضعیف و کاهش قدرت مانور آنها برای اخذ پروژه‌های جدید و سنگین می‌شود، ادامه داد: کاهش منابع مالی پیمانکاران به واسطه عدم پرداخت طلبشان از سوی دولت موجب کاهش سطح رقابتی آنها با سایر پیمانکاران می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با تقسیم‌بندی بدهی پیمانکان به دو بخش، بدهی‌های انباشته شده از قدیم و نیز بدهی صورت وضعیت های جدید، عنوان کرد: در برنامه هفتم توسعه تاکید کردیم دولت با تدوین برنامه‌ای منظم از طریق راه‌هایی مانند تهاتر نفت، اوراق و مولدسازی دارایی خود، بدهی پیمانکاران پروژه های عمرانی را تعیین تکلیف کند تا پس از پایان برنامه بدهی دولت به این افراد به صفر برسد.

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت