حماسه‌آفرینی زنان در تاریخ انقلاب
حماسه‌آفرینی زنان در تاریخ انقلاب
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حماسه‌آفرینی زنان در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، تأکید کرد: افول قدرت آمریکا به سقوط منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار نقدی امروز دوشنبه در اجلاسیه شهدای زن لرستان در سخنانی، اظهار داشت: شهدای زن دست از جان شستند تا به حیات ابدی برسند، از تعلقات مادی این دنیا دل بریدند تا در نزد خدای متعال آرامش بیابند، مانند شمع سوختند تا روشنی‌بخش محفل بشریت باشند، همه هستی خود را فدا کردند تا الگوی زن مسلمان ایرانی را به نمایش بگذارند و جهان را به‌سوی این حقیقت دعوت کنند.

زن ایرانی و اسلامی الگویی برای زنان جهان

وی گفت: مقام معظم رهبری این شهدا را الگوی سوم زن، الگوی نه شرقی، نه غربی زن نامیدند، ایشان در پیام کنگره زنان شهید، زن مسلمان ایرانی را، معلم ثانی بعد از معلم اول یعنی زنان صدر اسلام برای زنان جهان عنوان کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: الگوی شرقی و غربی، زن را بدون هیچ نقشی در تاریخ‌سازی، سیاست، تحولات اجتماعی و…، تعریف کرده است و زن را ابزار و وسیله‌ای برای شهوت‌رانی مردان و جذب سرمایه‌های بیشتر تعریف کرده است.

سردار نقدی، افزود: در الگوی سوم، به‌عنوان الگویی سازنده و انسان‌ساز، زن به‌عنوان یک انسان به تمام معنای کلمه معرفی شده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که این زنان بودند که در تغییر مسیر تاریخ اسلام و کشور نقش شایسته‌ای ایفا کردند، لشکری از فرشتگان که در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند، افزود: این زنان یاد دادند که عزت زن در به تکامل رساندن ویژگی‌های زنانه است، نه مانند الگوی متحجر شرقی که حسرت بخورد چرا از مردان پایین‌تر است و نه مثل الگوی غربی فاسد که تلاش کند برای کامل‌شدن و مطرح‌شدن مردنمایی کند و خودش را شبیه مردان کند.

حماسه‌آفرینی زنان در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تفکر این دو الگوی غربی و شرقی، احساس حقارت زن در مقابل مرد و خودکم‌بینی زن در مقابل مرد است، اما الگوی سوم زن، یعنی الگوی اسلامی، نشان داد که زن می‌تواند به اوج اثرگذاری در میدان‌های سیاست و تحولات اجتماعی برسد و بالاترین مراتب قهرمانی در حماسه‌های بزرگ تاریخ را خلق کند، رهبری فرمودند که زن انقلابی و مسلمان ایرانی ثابت کرد که هم می‌توان عفیف، محجبه و شریف بود و درعین‌حال در متن و مرکز بود.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه می‌توان لطف و رحمت زنانه را باروح جهاد، شهادت و مقاومت در هم آمیخت، این ویژگی زنان مسلمان ما است، افزود: این الگوگیری را نیز از حضرت فاطمه (س) یاد گرفته‌اند.

وی با اشاره به دفاع از حریم ولایت از سوی حضرت فاطمه (س) و حرکت تاریخ‌ساز ایشان دراین‌رابطه، گفت: زنان برای مؤثربودن در تحولات اجتماعی و سیاسی باید نقش خودشان را ایفا کنند، باید از مادری و اداره زندگی خود کم نگذارند و خود را شبیه مردان کنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه زنان ایران خیلی بیشتر از مردان ایران، در طول تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حماسه آفریدند، تصریح کرد: توطئه‌های دشمن و اینکه همه امکانات خود را بسیج کرده، صدها تلویزیون ماهواره‌ای و هزاران شبکه اینترنتی را فعال کرده برای این بوده که چنین زنانی دیگر وجود نداشته باشند. همین زن‌ها هستند که رزمنده میدان را می‌توانند تربیت و به میدان بفرستند، از دامن زنان بی‌حیای غرب چنین جوان‌هایی برای میدان رزم ساخته نمی‌شود.

افول قدرت آمریکا به سقوط منجر می‌شود

سردار نقدی، گفت: دشمن این همه تجهیزات و امکانات دارد، اما در مقابل یک عده مردم مظلوم غزه که سال‌هاست در محاصره هستند، کم آورده‌اند و نمی‌توانند یک‌قدم پیشروی کنند، هنرشان در این است که سوار هواپیماهای چند صد میلیون‌دلاری شوند و بمب بر سر زن و بچه بی‌گناه بریزند، ارتش آمریکا شکست خورد و از افغانستان فرار کرد، چون رزمنده ندارد، چون از دامن زنان غربی رزمنده فداکاری تربیت نمی‌شود.

وی بیان داشت: این زنان ایرانی و اسلامی هستند که می‌توانند مقاومت را در برابر استکبار شکل بدهند، در این راستا علیه آنها توطئه می‌کنند، در غزه هزار زن و ۷۰۰ کودک تکه‌پاره شدند، ناله‌های کشورهای غربی کجاست؟ قاتل این زن و بچه‌ها را تشویق کردند و به او سلاح دادند، آمریکای جنایت‌کار انبارهای سلاح خود را خالی کرد تا بر سر زن و بچه‌های بی‌گناه بریزند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اینها زن کش و بچه کش هستند، گفت: اینها از زن دین‌دار و مسلمان می‌ترسند، همان‌طور که رژیم صهیونیستی در این عملیات ساقط شد و در آینده نزدیک خواهیم دید که چه حوادث بزرگی به نفع امت اسلامی رقم می‌خورد، آمریکایی‌ها عبرت بگیرند، به این جنایات خود پایان بدهند وگرنه درس عبرت بزرگی را از امت اسلام خواهند گرفت، افول قدرتی که دارند به سقوط منجر خواهد شد، همه امت اسلام در دفاع از فلسطین آماده است، به میدان آمده و در تمام جهان آزادی‌خواهان به حرکت درآمده‌اند و این مقاومت‌ها و جهادها مقدمه ظهور امام‌زمان (عج) خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر