دو شغل بودن معلم خیانت به تعلیم و تربیت کشور است
دو شغل بودن معلم خیانت به تعلیم و تربیت کشور است
امام جمعه شهرستان بناب با اشاره به اهمیت شغل معلمی و توجه بیشتر به این موضوع گفت: دو شغل بودن معلمان اشتباه و خیانت به تعلیم و تربیت کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای بناب، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی در خطبه های آئین عبادی سیاسی و و حدت آفرین جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه طبق آیات قرآن و روایان معصومین علیهم السلام عالمان ربانی تا روزگاران باقی است هدایت‌گر و روشنایی بخش هستند، اظهار داشت: بنیه فکری، نقش علمی و نفس مسیحایی مردان الهی ماندگار بوده و استاد مطهری یکی از آن مردان جاوید است.

 

وی افزود: در دوره نظام طاغوت و ستمشاهی که سعی می‌کرد غرب را قبله‌گاه مطلق به مردم معرفی کند، در چنین روزگاری استاد مطهری دست به قلم وارد میدان شد و به هدایت و روشنگری پرداخت.

 

خطیب جمعه بناب با اشاره به روایت معروف مداد العلماء افضل من دماء الشهدا گفت: همان مداد علما است که امروز دانشگاه‌های آمریکا و اروپا را بیدار کرده و کتب و آثار علمی شهید مطهری کتابخانه‌های معتبر دنیا را تسخیر و با روشنگری بیداری در میان ملت‌ها بوجود می‌آورد.

 

وی با عرض تبریک ۱۲ اردیبهشت روز بزرگداشت مقام معلم به کلیه فرهنگیان و جامعه آموزش و پرورش گفت: در عظمت شغل معلمی همین بس که خداوند معلمی را شغل انبیا معرفی کرده است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به اینکه شغل انبیا تزکیه، تعلیم و تربیت بود، تصریح کرد: معلم بودن شرایط و ابزار خود را دارد، یعنی حضور معلم در کلاس درس باید نمایانگر متانت و کرامت بوده و رفتار وی الگوی عینی و عملی دانش‌آموز باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی اذعان کرد: مسئولان کشور باید به جنبه‌های فکری، تربیتی و معیشتی معلم بیشتر توجه کنند، دو شغله بودن معلم خیانت به کشور بوده و فاتحه تعلیم و تربیت خوانده می‌شود و سرنوشت آموزش و پرورش به روزگاری می‌افتد که امروز مشهود است.

 

  • نویسنده : داود زیبائی