رفح را ترک نمی کنیم/ اینجا سوخت فقط برای ۳ روز دیگر وجود دارد
رفح را ترک نمی کنیم/ اینجا سوخت فقط برای ۳ روز دیگر وجود دارد
رئیس سازمان جهانی بهداشت امروز در نشستی در ژنو اعلام کرد: رفح را ترک نمی کنیم؛ اگرچه اینجا سوخت فقط برای ۳ روز دیگر وجود دارد.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «تدروس آدهانوم گبریسوس» (Tedros Adhanom Ghebreyesus) رئیس سازمان جهانی بهداشت امروز چهارشنبه در نشستی در ژنو اعلام کرد که کارکنان این نهاد با وجود تهاجم اشغالگران قدس به رفح، قصد ندارند این شهر را ترک کنند و به کمک رسانی ادامه خواهند داد.

به گزارش ریانوستی رئیس سازمان بهداشت جهانی در این ارتباط ادامه داد: اینجا سوخت کافی برای ارائه خدمات بهداشتی در جنوب غزه فقط برای ۳ روز دیگر وجود دارد. صدها هزار فلسطینی از درگیری در شمال غزه در مناطق تحت محاصره به جنوب غزه پناه برده اند.

«تدروس آدهانوم گبریسوس» در ادامه افزود: (رژیم) اسرائیل تهدید کرده است که به شهر رفح در جنوب نوار غزه حمله خواهد کرد و نیروهایش اکنون در حومه رفح مستقر هستند.

وی در ادامه اضافه کرد: سازمان جهانی بهداشت برخی از تجهیزات را در انبارها و بیمارستان‌ها قرار داده است، اما بدون کمک‌های بیشتر به غزه، ما نمی توانیم حمایت‌ های حیاتی خود را از بیمارستان‌ ها ادامه دهیم.

این در حالیست که سازمان بهداشت جهانی امروز چهارشنبه اعلام کرد که از تحویل سوخت به این منطقه خودداری شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر