زنده نگهداشتن قیام عاشورا از شعائر الهی است/ نیامدن در پای صندوق‌های رأی خواسته دشمن است
زنده نگهداشتن قیام عاشورا از شعائر الهی است/ نیامدن در پای صندوق‌های رأی خواسته دشمن است
امام جمعه بناب گفت: مردم با حضور در پای صندوق های رای دشمنان را ناامید کنند؛ نیامدن در پای صندوق‌های رأی خلاف شرع و دقیقاً خواسته دشمنان نظام و انقلاب است.

✨به گزارش صدای بناب، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان بناب با عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام اظهار داشت: هر چه باعث نشر حقایق اسلام است از شعائر الهی و نماد توحید است که یکی از برجسته ترین آنها خاندان رسالت می‌باشد؛ بنابراین زنده نگهداشتن عاشورا از برترین شعائر دین الهی محسوب می شود.

 

✨وی افزود: عاشورا حلال مشکلات دین و دنیای اهل ایمان و گره گشای جهان تشیع و ظالم برانداز است.

 

✨خطیب جمعه بناب تصریح کرد: یکی از مواهب بزرگ الهی به پیروان مکتب اهلبیت علیهم السلام تعزیه داری و ماتم نشینی به خاندان عصمت و طهارت است، مخصوصاً ایام عاشورا وسیله هدایت انسانها برای قوام دین، تقویت توحید و اطاعت عینی و عملی از فرمان خداوند است که متأسفانه برادران اهل تسنن و دیگر فِرَق اسلامی از برکات محافل اهلبیت محروم هستند.

 

✨رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به اینکه فلسفه نهضت عاشورا حفط دین و ایمان و ترویج توحید و تبلیغ رسالت اهلبیت است، ضمن توصیه به عزاداران و مسئولین هیئات مذهبی و تکایا گفت: در هیئت‌ها و عزاداری‌ها خطابه و منبر تعطیل نشود، احکام به حاشیه نرود و حریم دین، فرائض و واجبات الهی در طول عزاداری رعایت شود.

 

✨وی همچنین خاطرنشان کرد: در عزاداری‌ها احترام بزرگترها حفظ شود، هوای نوجوانان را داشته باشید، در عزاداری‌ها واجبات ترک نشود و نماز اول وقت مراعات شود و خرج و احسانی که داده می‌شود از حلال‌ترین مال‌تان باشد.

 

✨حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی در ادامه خطبه‌ها با اشاره به برگزاری مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشور گفت: امروز شرکت در انتخابات یک فریضه است و همگی در معرض آزمایش الهی قرار داریم و رأی ما رأی به اسلام و عمل صالح محسوب می‌شود و هر قدم و حرکت ما کفار را عصبانی می‌کند.

 

✨امام جمعه بناب در پایان تأکید کرد: در این ساعات باقیمانده رأی‌گیری یکدیگر را به شرکت در انتخابات و مشارکت حداکثری دعوت کنید و با رأی به نامزد مورد نظر خود به وظیفه شرعی و قانونی عمل نمائید و این را بدانید رأی ندادن خلاف شرع و دقیقاً خواسته دشمنان نظام و انقلاب است.