سه دستور مهم استاندار برای پایدارسازی آب شرب شهرستان بناب
سه دستور مهم استاندار برای پایدارسازی آب شرب شهرستان بناب
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مشکل اصلی شهرستان بناب در سال های اخیر تامین آب شرب پایدار است با صدور سه دستور مهم بر لزوم پایدارسازی آب شرب بناب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، مالک رحمتی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان #بناب با اشاره به اینکه مشکل تامین آب شرب پایدار برای شهرها و روستاهای شهرستان بناب باید در اولویت مسئولین قرار گیرد، اظهار داشت: آمارها نشان می دهد در سالهای اخیر شهرستان بناب ۳۳ روز در سال با مشکل ناترازی آب شرب مواجه است.

وی با انتقاد از پرتی زیاد آب شبکه آبرسانی در بناب، تصریح کرد: آمارها نشان می دهد ۲۶ درصد پرتی در شبکه آبرسانی بناب داریم و یک چهارم آب شرب به علت فرسودگی این شبکه هدر می رود که قابل قبول نیست.

 

رحمتی تاکید کرد: باید قبل از همه کارها با تعمیر اساسی شبکه آبرسانی بناب نسبت به هدر رفت آب شرب اقدام کرد.

نماینده عالی دولت در استان آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر لزوم حل مشکل ناترازی آب شرب شهرستان بناب در کوتاه ترین زمان ممکن، ۳ دستور مهم در این خصوص داده و اظهار داشت: برای حل این مشکل اساسی در کنار ترمیم شبکه آبرسانی باید در کوتاه مدت نسبت به حفر چاه های جدید یا ترمیم چاههای قبلی، در میان مدت نسبت به تامین بودجه برای اتمام پروژه مخزن جدید آب شرب بناب و در بلندمدت نیز نسبت به احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بناب و تامین آب صنایع از باز چرخانی پساب این تصفیه خانه و اختصاص آب تخصیصی به صنایع به شبکه آب شرب بناب اقدام گردد.

 

وی در انتها اظهار امیدواری کرد در اولین جلسه شورای برنامه ریزی استان نسبت به تصویب پروژه احداث مدول دوم تصفیه خانه بناب اقدام خواهد شد.