شرکت ۴۵۰۰ دانش‌آموز بنابی در امتحانات نهایی
شرکت ۴۵۰۰ دانش‌آموز بنابی در امتحانات نهایی
مدیر آموزش و پرورش بناب از شرکت ۴۵۰۰ نفر دانش آموز در شهرستان بناب در امتحانات نهایی امسال و برگزاری این امتحانات با اتخاذ تدابیر امنیتی لازم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب، عباس ممقانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، اظهار داشت: این موضوع در سال های گذشته نیز انجام شده و تاثیر نتایج امتحانات نهایی سال به سال افزایش می یابد.

مدیر آموزش و پرورش بناب افزود: تاثیر نتایج امتحانات نهایی امسال در کنکور ۵۰ درصد بوده و سال آتی تاثیر آن به ۶۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

ممقانی همچنین با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار علاوه بر دانش آموزان پایه دوازدهم امتحانات دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم هم به صورت نهایی برگزار می شود، تصریح کرد: ۴۵۰۰ نفر دانش آموز در امتحانات نهایی امسال در بناب شرکت دارند که این امتحانات با همکاری ۳۶۰ نفر عوامل اجرایی در ۳۴ نوبت برگزار می شود و تا ۴ تیر ماه ادامه دارد.

وی با تاکید بر لزوم برقراری امنیت در برگزاری امتحانات نهایی، خاطرنشان کرد: کلیه امتحانات زیر دوربین های مداربسته برگزاری می شود و تدابیر امنیتی لازم هم به کار گرفته شده است.

ممقانی با اشاره به اینکه قانون اجازه ترمیم معدل برای دانش آموزان را در امتحانات سال آتی داده است، اظهار داشت: در حال حاضر ۷۰۰ نفر دانش آموز نیز در بناب برای ترمیم معدل امتحانات سال قبل در امتحانات نهایی امسال شرکت کرده اند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان بناب در ادامه با اشاره به فرارسیدن تابستان و لزوم برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان، عنوان داشت: ۲۸ هزار نفر دانش آموز شهرستان بناب نیازمند برنامه ریزی برای اوقات فراغت در تابستان هستند که این امر همکاری ارگان های دیگر را نیز با آموزش و پرورش می طلبد.

وی درپایان ضمن تشکر از عوامل انتظامی و پلیس راهور جهت برگزاری نظم در حوزه های برگزاری امتحانات نهایی، از مسئولین ارشد شهرستان خواست تا پیگیر مصوبات سفر اخیر استاندار ش.ه.ید به شهرستان بناب در خصوص مدارس این شهرستان باشند.

  • نویسنده : داود زیبائی