ضربه “مهلک و سنگین‌” به قاچاقچیان سوخت/ کشف یک‌میلیون و ۷۰۰هزار لیتر گازوئیل قاچاق در هرمزگان
ضربه “مهلک و سنگین‌” به قاچاقچیان سوخت/ کشف یک‌میلیون و ۷۰۰هزار لیتر گازوئیل قاچاق در هرمزگان
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: با تلاش ضربتی و مقتدرانه انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه هرمزگان ضربه مهلک و سنگینی به بنیان قاچاقچیان وارد شد و بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰هزار لیتر گازوئیل قاچاق در بندر کرگان شهرستان میناب کشف و ضبط شد.

به گزارش صدای بناب به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، سردار بهادر اسماعیلی فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در تشریح این خبر بیان داشت: با توجه به اینکه یکی از اولویت‌های مهم انتظامی کشور مبحث مقابله با قاچاق می‌باشد و همچنین در راستای جامۀ عمل پوشاندن به تدابیر فرمانده محترم کل انتظامی کشور مبنی بر اینکه امسال می‌بایست سال سخت و تلخی برای قاچاقچیان باشد، طرح‌های مقابله با قاچاق در سطح استان به‌صورت مستمر در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در این راستا مأموران مرزبانی استان هرمزگان در یک عملیات منسجم و هماهنگ با انجام برآورد اطلاعاتی دقیق و با اجرای یک طرح مشترک با مجموعه انتظامی، یگان ویژه و حضور پررنگ پلیس‌های تخصصی از سحرگاه امروز در “روستای کرگان از توابع شهرستان میناب” که یکی از کانون‌های مهم جرم قاچاق در سطح استان می‌باشد این طرح همه‌جانبه با حضور و مشارکت دستگاه‌های دولتی از جمله دادگستری، سازمان حمل‌ونقل، شرکت نفت و با حضور میدانی دادستان میناب و حمایت ویژه استاندار هرمزگان اجرایی و عملیاتی شد.

این مقام ارشد مرزبانی استان اظهار داشت: با رصد و اقدام اطلاعاتی توسط عوامل مرزبانی و انتظامی استان محل‌های دپوی مقادیر زیادی سوخت قاچاق توسط قاچاقچیان که قصد انتقال به‌وسیله مشک‌های ماری از طریق خور بندر کرگان به‌سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس داشتند، شناسایی شد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح بالغ بر ۶۰ کیلومتر خط لوله که جهت انتقال سوخت از منازل به‌سمت خوریات لوله‌گذاری شده بود امحاء شد و همچنین بیش از ۱۰۰ عدد مخزن بزرگ و انواع مخازن کوچک پلاستیکی و فلزی که مملو از سوخت قاچاق بودند پس از تخلیه، امحاء شدند.

سردار اسماعیلی تصریح کرد: با توجه به اینکه محوریت اصلی اجرای این طرح مقابله با قاچاق سوخت بود در این راستا بالغ بر یک‌میلیون و ۷۰۰هزار لیتر سوخت قاچاق که پس از دپو از طریق ۱۴ مشک ماری جابه‌جا می‌شد کشف شد که حدود ۲۰۰ هزار لیتر سوخت از این مقدار با توجه به عدم امکان جابه‌جایی در محل به‌همراه مشک‌های ماری، امحاء شد.

فرمانده مرزبانی هرمزگان با اشاره به سایر کشفیات شاخص این طرح بزرگ و موفق پلیسی، ابراز داشت: در راستای این طرح تعداد ۴ دستگاه خودروی سواری لوکس خارجی قاچاق، دو دستگاه موتورسیکلت ۲۵۰سی‌سی، دو دستگاه موتور قایق، دو دستگاه موتور خودرو، یک دستگاه موتور تریلی، دو دستگاه پرس مشک (تولید مشک ماری)، ۵۴ حلقه لاستیک بزرگ خارجی و ۳۰ هزار نخ سیگار و انواع دیگر کالاهای قاچاق کشف گردید.

این مقام ارشد مرزبانی استان با اشاره به اینکه با توجه به میزان بالای توقیفات قاچاق، ارزش‌گذاری کشفیات این طرح توسط کارشناسان اقتصادی در حال بررسی می‌باشد، اعلام کرد: سوخت‌های قاچاق کشف‌شده از مخازن و محل‌های دپو تخلیه و به‌وسیله ۱۵ دستگاه کامیون تانکردار به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منتقل شدند.

سردار اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های عملیاتی و ضربتی پاک‌سازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت به‌صورت مستمر و با اقتدار توسط پلیس اجرا می‌گردد و به قاچاقچیان هشدار می‌دهیم پلیس با تمام توان و اقتدار با عاملان قاچاق با جدیت و بدون اغماض برخورد می‌کند و هرگز اجازه نخواهد داد هیچ گوشه‌ای از استان محل امنی برای جولان قاچاقچیان و عوامل قانون‌گریز و منفعت‌طلب باشد و با هیچ فرد یا افرادی در این خصوص تعارف نخواهیم داشت و مماشات نخواهیم کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم