هیچ مشکلی برای بازگشت زوار وجود ندارد
هیچ مشکلی برای بازگشت زوار وجود ندارد
وزیر کشور گفت: برای بازگشت زوار هیچ مشکلی وجود ندارد و شرایط از هر نظر خوب است.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، احمد وحیدی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در بازدید از پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بازدید از این پایانه با زائرانی که از زیارت بازگشته‌اند، صحبت داشته‌ام که از خدمات ارائه شده و سهولت در سفر رضایت داشتند.

وی در خصوص وضعیت حمل و نقل برای زائرانی که بازگشته‌اند، بیان کرد: برای بازگشت زوار هیچ مشکلی وجود ندارد و شرایط از هر نظر خوب است، اتوبوس‌های فراوانی در مرز پیش بینی شده که آمادگی دارند زائرین را به مقصد برسانند، موکب‌ها برای استراحت آنها مهیا است، همچنین ریل باس برای جابه‌جایی زائرین از پایانه شلمچه تا خرمشهر وجود دارد؛ فرودگاه آبادان برای انتقال هوایی زائرین از آمادگی کاملی برخوردار است.

وزیر کشور گفت: تا کنون بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار زائر که تعدادی از آنها اتباع هستند به کربلا مشرف شده‌اند و بیش از ۲ میلیون زائر به کشور بازگشته‌اند.

وحیدی عنوان کرد: موکب‌ها تا پایان ماه صفر مستقر خواهند بود، البته شاید همه آنها شرایط ماندن نداشته باشند اما حتماً تعدادی که بتواند پاسخگوی زائرین باشد، برپا می‌مانند و خدمت رسانی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ساخت فیلم و مستند در مورد دستاوردهای دولت اظهار کرد: اربعین یک اتفاق بزرگ است که به لحاظ انسانی، عاطفی، اعتقادی، اجتماعی و ترتیبات اداری کار بزرگی است که در این دوران شکل گرفته است، بنده فکر می‌کنم این موضوع خوبی برای کار است و همچنین نقش مهمی که مردم در برپا داشتن این واقعه بزرگ دارند می‌تواند آثار تمدنی داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر