واکنش «بایدن» پیرامون به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط اروپایی‌ها
واکنش «بایدن» پیرامون به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط اروپایی‌ها

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، کاخ سفید امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای با ادامه حمایت‌های یکجانبه از اشغالگران قدس اعلام کرد: رئیس جمهور «بایدن» معتقد است که کشور فلسطین باید از طریق مذاکره ایجاد شود، نه به رسمیت شناختن یکجانبه!   بر اساس اعلام این رسانه، کاخ سفید در این بیانیه […]

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، کاخ سفید امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای با ادامه حمایت‌های یکجانبه از اشغالگران قدس اعلام کرد: رئیس جمهور «بایدن» معتقد است که کشور فلسطین باید از طریق مذاکره ایجاد شود، نه به رسمیت شناختن یکجانبه!

 

بر اساس اعلام این رسانه، کاخ سفید در این بیانیه اضافه کرد که معتقد است یک کشور فلسطینی باید از طریق «مذاکرات مستقیم» میان طرف‌های درگیر ایجاد شود.

 

بر این اساس، یکی از سخنگویان شورای امنیت ملی آمریکا که نامش فاش نشده است، در بیانیه‌ای کهدر اختیار شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» قرار داد، ادعا کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا «حامی قوی راه‌ حل دو دولتی» است؛ اما اضافه کرد که دولت فلسطین نباید «از طریق به رسمیت شناختن یکجانبه» به رسمیت شناخته شود، بلکه باید از طریق مذاکرات مستقیم بین طرفین «تحقق یابد».

 

به گزارش رویترز، این بیانیه پس از آن منتشر شد که اسپانیا، نروژ و ایرلند امروز چهارشنبه اعلام کردند که کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند و پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا نیز گفت که امیدوار است این اقدام سایر کشورهای غربی را به «پیروی از این مسیر» ترغی

ب کند.