۱۳ آبان شعار همیشگی مرگ بر آمریکا را در خیابان‌ها تکرار می‌کنیم
۱۳ آبان شعار همیشگی مرگ بر آمریکا را در خیابان‌ها تکرار می‌کنیم
امام جمعه تبریز با اشاره به روز ۱۳ آبان ماه سالروز ریشه‌کن شدن ریشه‌های فساد آمریکا در ایران، گفت: همه ما فردا شعار همیشگی مرگ بر آمریکا را در خیابان‌ها تکرار خواهیم کرد.

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار کرد: سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز یادآور سه رخداد بزرگ و آرمانی انقلاب اسلامی است یعنی تبعید حضرت امام در سال ۴۳ به ترکیه و کشتار دانش‌آموزان انقلابی در سال ۵۷ جلوی دانشگاه تهران و تسخیر انقلابی و حماسی جاسوس‌خوانی سفارت آمریکا توسط دانشجویان است که این روز به عبارتی سراغ پیدایش نبوغ گفتمان استکبارستیزی است.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان ماه سالروز ریشه‌کن شدن ریشه‌های فساد آمریکا در ایران است؛ این روز همان روز نابودی سال‌ها دخالت و خیانت و کودتا علیه ملت ایران است و همان‌طور که رهبر کبیر انقلاب فرموده‌اند این روز انقلاب دوم است.

امام جمعه تبریز گفت: همه ما فردا شعار همیشگی مرگ بر آمریکا را در خیابان‌ها تکرار خواهیم کرد.

وی افزود: من از تمام مردم عزیز که در این شرایط حساس مساله غزه هستیم می‌خواهم تا فردا خیابان‌های تبریز را میدان بروز و ظهور استکبارستیزی ملت ایران کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: بنده معتقدم همچنان مساله اول ما و دنیا موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی است؛ عملیات طوفان الاقصی در حالی که وارد ۲۶ روز خود شده است که خبر از تشدید حملات صهیونیستی به مناطق مسکونی و درمانی شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر غزه از زمین و دریا و هوا زیر بمباران و سلاح‌های مرگبار رژیم تل‌آویو قرار دارد.

خطیب نماز جمعه تبریز یادآور شد: صهیونیست‌ها اخیراً اردوگاهی در شمال نوار غزه را مورد اصابت موشک قرار دادند؛ کودک‌کشی دسته جمعی صهیونیست‌ها محصول خشم و ناتوانی این رژیم غاضب در صحنه نبرد است.

وی گفت: با وجود نسل‌کشی تل‌آویو در غزه و وضعیت وخیم انسانی در منطقه؛ کشورهای غربی برای حمایت از آتش‌بس خودداری کردند و نشان دادند که آن شعار حقوق بشر از طرف غربی یک کلاه بزرگ بر سر بشریت است.

آل‌هاشم ابراز کرد: با وجود جنایت‌های وحشیانه صهیونیستی این رژیم جنایتکار تاکنون هیچ دستاورد نظامی نداشته است و صهیونیست‌ها در زمین به بن بست رسیده و زمان کم آورده و در مدیریت اذهان دنیا شکست خورده‌اند.

وی متذکر شد: صدای حمایت‌های مردمی از فلسطین بسیار بلند است؛ امروز جهان شاهد برگزاری یک رفراندوم میدانی و خیابانی در حمایت از مردم مظلوم غزه است.

وی در اعلام مناسبت‌های هفته به روز ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: مهندسی فرهنگی یک موضوع و تخصص مهم است و باید همت برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه تلاش کنیم؛ امیدآفرینی، خودباوری و جلوگیری از اسراف و جلوگیری از تجمل‌گرایی و فرهنگ اقتصادی باید انجام گیرد.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند تلاش زیادی بکند و با اینکه جلسات شورای فرهنگی به صورت منظم تشکیل می‌شود اما آنچه لازم است هنوز به آن نرسیده‌ایم.

آل‌هاشم با اشاره بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بمباران غزه و وابسته شدن راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی در دیدار با دانشجویان و دانش‌آموزان، گفت: از دولت و ملت جمهوری آذربایجان برای قطع صادرات نفت به اسرائیل را خواهانیم چراکه جمهوری آذربایجان بیش از ۶۰ درصد نفت رژیم صهیونیستی و کودک‌کش اسرائیل را تأمین می‌کند از این‌رو نفت آذربایجان می‌تواند مشتریان دیگر داشته باشد و نباید اقتصاد کشور را به یک رژیم کودک‌کش وصل کرد.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که همه‌مان منتظر هستیم ساعت سه به وقت لبنان و چهار و نیم به وقت ایران سیدحسن نصرالله سخنرانی خواهند داشت و حتی جمعی از جوانان انقلابی به صورت جمعی این سخنرانی را در سینما ۲۹ بهمن تماشا خواهند کرد و من پیشنهاد می‌دهم تا مساجد هم این سخنرانی را پخش کنند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: خوی و وحشت در اردوی صهیونیست در قبال سخنرانی سیدحسن نصرالله نشانگر خیلی چیزهاست این وحشت دشمن خود یک پیروزی است و نشان از جایگاه رفیع سیدحسن نصرالله در معادلات غرب آسیا و حتی جهان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر