هشت برابر شدن بودجه شهرداری بناب در سه سال گذشته / مشکل آسفالت همه نقاط بناب تا انتهای ۱۴۰۳ برطرف خواهد شد
هشت برابر شدن بودجه شهرداری بناب در سه سال گذشته / مشکل آسفالت همه نقاط بناب تا انتهای ۱۴۰۳ برطرف خواهد شد
سخنگوی شورای شهر بناب از ۸ برابر شدن بودجه شهرداری بناب در سه سال گذشته و همچنین آسفالت ریزی به میزان ۱۳۰ هزار تن و اتمام نیاز آسفالت در شهر بناب تا انتهای امسال خبر داد.

به گزارش صدای بناب، سیاوش جدی عضو شورای اسلامی شهر بناب در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور ارائه گزارش عملکرد سه ساله شورای شهر بناب ترتیب یافته بود با اشاره به اینکه این شورا از ابتدای آغاز فعالیت، شورایی همدل و همراه بوده است اظهار داشت: اعضای شورای ششم بعد از اعلام نتایج انتخابات از همان روزهای اول با برگزاری جلساتی تا تشکیل رسمی شورا ضمن تقویت همدلی بین اعضا نسبت به احصاء مشکلات شهر بناب اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه از همان روزهای اول فعالیت شورا، اعضای شورا متوجه مطالبه اصلی شهروندان نسبت به آسفالت ریزی گسترده در سطح شهر شدند، از عزم این شورا برای حل این مشکل چندین ساله در دوره فعالیت خود خبرداده و تصریح کرد: در همین راستا شورای شهر بناب برنامه‌هایی برای تامین بودجه آسفالت ریزی گسترده در سطح شهر بناب اقدام کرده و خوشبختانه شهرداری بناب توانست در دو سال گذشته ۷۰ هزار تن آسفالت ریزی داشته باشد و امسال نیز پیش بینی می‌شود با آسفالت ریزی به میزان ۶۰ هزار تن مشکل آسفالت ریزی در همه نقاط شهر بناب برای همیشه پایان یابد.

جدی با اشاره به اینکه مصوبات شورای ششم همیشه راهگشای شهرداری برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان بوده است، اظهار داشت: همراهی شهرداری و شورا با مطالبات مردمی باعث شد اعتماد شهروندان به مجموعه شورا و شهرداری در سال‌های اخیر باز گردد.

سخنگوی شورای شهر بناب همچنین با اشاره به اینکه بیشترین کمک شورای ششم به شهرداری در تدوین بودجه سالانه بوده است به طوری که بودجه شهرداری بناب در سه سال گذشته بیش از ۸ برابر شده است، گفت: شورای ششم با بودجه ۹۰ میلیارد تومانی در سال ۱۴۰۰ مجموعه شهرداری و شورا را تحویل گرفته در ادامه با تلاش‌های انجام گرفته ابتدا بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۱ به ۲۵۰ میلیارد تومان ارتقا یافت، در سال ۱۴۰۲ این میزان به ۵۰۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۳ به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید که در طول تاریخ شهرداری بناب این میزان از جهش در بودجه بی نظیر بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بناب در ادامه در پاسخ سوال خبرنگار بینا۲۰ در خصوص انتقادها از نبود برنامه ریزی در اقدامات فرهنگی شهرداری و شورای شهر بناب اظهار داشت: شورای شهر بناب در رویدادهای فرهنگی و هنری شهرستان پیش قدم بوده و همواره کمک های مادی و معنوی برای برگزاری این رویدادها انجام داده است و امسال نیز در نظر داریم هفتمین جشنواره ملی کباب بناب را در شهریور ماه برگزار کنیم.

جدی با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی شورا تصویب مصوبات و پیگیری و نظارت بر اجرای آنهاست، تاکید کرد: در این راستا شورای ششم همیشه سعی داشته مصوباتی داشته باشد تا گره از مشکلات شهروندان باز کرده و زمینه را برای سرمایه گذاری در شهر بناب فراهم آورد.

وی درخصوص وجود انتقادها از عدم ورود شهرداری و شورای ششم به امور زیربنایی و عدم تحقق وعده های سرمایه گذاری در سال های گذشته، اظهار داشت: وجود تورم در کشور عامل اصلی عدم توفیق در تفاهم نامه های امضا شده برای سرمایه گذاری است که باعث می شود سرمایه گذار در بلندمدت متضرر شده و رغبتی برای شروع پروژه ها نداشته باشد ولی در خصوص پروژه سرمایه گذاری میدان جدید میوه و تره بار بناب این پروژه در حال طی مراحل واگذاری از محل ماده ۶۹ هست که به محض واگذاری کلنگ زنی خواهد شد و احداث مجتمع تجاری خدماتی خیابان آب شمالی هم به زودی آغاز خواهد شد.

عضو شورای شهر بناب در خصوص پروژه های مسیرگشایی نیز، گفت: مسیرهای جدید در دور ششم شورا برای مسیرگشایی تعریف نشد و پروژه‌های ناقص قبلی پیگیری شد که در این راستا احداث خیابان شرف به سینا در حال اتمام‌ است و قطعه دوم این پروژه از سینا به زرگران نیز در حال تملک می باشد.

سخنگوی شورای شهر بناب با تشکر از همراهی دیگر ارگان‌ها با شورای ششم به ویژه ادارات خدمات رسان، پوسیدگی ۸۰ درصد از شبکه آبرسانی شهر بناب را یکی از معضلات اصلی شهر عنوان‌ کرده و خاطر نشان کرد: عدم‌ حل این مشکل هم زیرساخت های شهری را تخریب می کند و هم در ۱۰ سال آینده می تواند فاجعه بار شود.

وی در انتها از مسئولین ارشد شهرستان به ویژه نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواست تا در خصوص حل مشکل تحویل شهرک ولیعصر به شهرداری بناب و همچنین نوسازی شبکه آبرسانی بناب مساعدت های لازم را داشته باشند.