داوطلبان برای ثبت اعتراض و درخواست بررسی مجدد سه روز فرصت دارند
داوطلبان برای ثبت اعتراض و درخواست بررسی مجدد سه روز فرصت دارند
رییس ستاد انتخابات گفت: داوطلبانی که عدم احراز صلاحیت شده‌اند، به مدت سه روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ با پیگیری مجدد در سامانه اعلامی شورای نگهبان شکایت خود را ثبت کنند

به گزارش صدای بناب به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه ستاد انتخابات خراسان شمالی که ظهر جمعه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به مشارکت خوب مردم خراسان شمالی در انتخابات گفت: مردم خراسان شمالی در تمام وقایع و رویدادهای انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بوده‌اند این موضوع نشأت گرفته از دینداری، بصیرت، مسئولیت پذیری و ولایتمداری مردم است.

رئیس ستاد انتخابات گفت: آمادگی حضور پرشور در تمام اقشار، اقوام و قومیت‌ها، احزاب، حلقه‌های میانی، پیشکسوتان، علما و … در خراسان شمالی وجود دارد و با حضور حداکثری در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و همچنین در راستای تشکیل مجلسی قوی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم و با روحیه همدلی و هم افزایی مسئولان، اتفاقات خوبی در روند اجرایی انتخابات و تأمین زیرساخت‌های انتخاباتی در خراسان شمالی رقم خورده است، بیان کرد: با توجه به قانون جدید و امکان استفاده از پنج سند هویتی شامل؛ کارت ملی، کارت پایان خدمت سربازی، گذرنامه و شناسانه و لزوم راه اندازی سامانه احراز هویت در تمام مراکز اخذ رأی، زیر ساخت‌های خوبی برای برگزاری مطلوب انتخابات فراهم شده است.

شاهچراغی با اشاره به اعلام احراز صلاحیت داوطلبان، گفت: داوطلبانی که عدم احراز صلاحیت شده‌اند می وانند از ۱۷ الی ۱۹ دی ماه به مدت سه روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ با پیگیری مجدد در سامانه اعلامی شورای نگهبان شکایت خود را ثبت کنند و این اعتراض‌ها در یک دوره ۳۰ روز توسط شورای نگهبان بررسی و نتایج اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه رعایت بی‌طرفی مجریان در مراحل اجرایی انتخابات ضروری است، گفت: بی‌طرفی و پرهیز از جانب‌داری در تمامی مراحل اجرایی برگزاری انتخابات از سوی مسئولین، امری ضروری و قطعی است.

وی خاطر نشان کرد: ستاد انتخابات کشور و دولت سیزدهم تمامی ظرفیت‌ها، امکانات و توان خود را برای برگزاری هرچه بهتر انتخاباتی سالم، با دقت و نظارت به کار گرفته است.

شاهچراغی هدف از برگزاری این‌گونه نشست‌های تبیینی را رصد میدانی حوزه‌های انتخابیه تحقق مشارکت حداکثری و قوی پای صندوق‌های رأی در ۱۱ اسفندماه سال جاری، عنوان کرد و افزود: در راستای آگاهی‌بخشی و تبیین جایگاه و اهمیت انتخابات و حضور مردم و اقشار مختلف جوانان و بانوان و… در پای صندوق‌های رأی تلاش شود.

وی ادامه داد: پیگیری و تلاش مسئولان برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم و اقدامات مؤثر و پروژه‌های امید آفرین موجب ایجاد حس رضایتمندی مردم خواهد شد

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر