آمار ازدواج در آذربایجان‌شرقی بالاتر از متوسط کشوری
آمار ازدواج در آذربایجان‌شرقی بالاتر از متوسط کشوری
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی آمار ازدواج در آذربایجان شرقی را بالاتر از متوسط کشوری بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری آناج، تراب محمدی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، ولادت، فوت، ازدواج و طلاق را وقایع حیاتی عنوان کرد و افزود: یکی از وظایف اصلی ثبت‌احوال، ثبت این وقایع در کشور است که در چنین جلساتی با مقایسه آماری این وقایع توسط کارشناسان امر می‌توان برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری صحیحی برای تعالی آینده کشور اتخاذ کرد.

جمعیت و فرزندآوری یکی از موضوعات مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است

وی گفت: موضوع جمعیت و فرزندآوری یکی از موضوعات مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است؛ لذا باید با تهیه گزارش‌ها منسجم آماری با نگاه آسیب‌شناسانه به موضوع توجه و راهکار عملی توسط کارشناسان ارائه شود.

وی، طلاق را یکی از آسیب‌های اجتماعی جامعه ایرانی دانست و بیان کرد: یکی از علل اصلی افزایش طلاق در جامعه شیوع فرهنگ سخیف غربی در میان جوانان است. آثار مخرب طلاق تنها بر یکی از طرفین تأثیر نمی‌گذارد، بلکه هر دو طرف، فرزندان و خانواده‌های آنها را نیز تحت شعاع قرار می‌دهد.

مسئله ازدواج جوانان یکی دیگر از مسائل مهم جامعه است

محمدی با بیان اینکه مسئله ازدواج جوانان یکی دیگر از مسائل مهم جامعه است، ادامه داد: باتوجه‌ به آمار ثبت‌احوال کشور، خوشبختانه آمار ازدواج در استان آذربایجان شرقی بالاتر از متوسط کشوری است؛ اما همچنان باید به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: توجه به معنویات و دوری از تشریفات و تجمل‌گرایی یکی از راهکارهای اساسی برای ترویج سنت حسنه ازدواج است. مسیر اصلاح جامعه و نیل به جامعه ایرانی‌اسلامی، تبیین آسیب‌های کاهش ازدواج و افزایش طلاق در جامعه است و مسئولیت آن بر عهده همه آحاد جامعه است.

وی مهم‌ترین راهکار برای برون‌رفت از تعلق به فرهنگ غربی را بازگشت به فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی‌اسلامی دانست و بیان کرد: درصورتی‌که بتوانیم فرهنگ اصیل ایرانی‌اسلامی را با روش‌های جذاب و نوین ارائه دهیم قطعاً نیازهای روزمره عموم مردم که اغلب فرهنگی است برطرف می‌شود و جامعه بازگشتی زیبا به فرهنگ خود خواهد داشت.

  • منبع خبر : خبرگزای آناج