آمریکا حامی اصلی تکفیری‌ها در الجرود بود
آمریکا حامی اصلی تکفیری‌ها در الجرود بود
دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت عید آزاد سازی دوم (پیروزی بر تکفیری‌ها و آزاد سازی الجرود) طی سخنانی اعلام کرد، هدف گروه‌های تکفیری از تسلط بر بخش‌‌هایی از خاک لبنان تبدیل کردن آن به بخشی از نقشه خلافت داعشی بود

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، به گفته دبیر کل حزب الله لبنان: نباید فراموش کنیم کسانی که ادعای حاکمیت دارند، از گروه‌های تکفیری که خاک لبنان را به اشغال خود در آورده و به تجاوز علی لبنان پرداخته و افسران و نظامیان لبنانی را کشتند، حمایت کردند

وی افزود: قدرت‌‌هایی در لبنان بر روی بقای گروه‌های مسلح تفکیری در جروج و پیروزی آنها شرط بندی کرده بودند. دولت لبنان هم به دلیل فشارهای آمریکا به ارتش لبنان اجازه حمله به گروه‌های مسلح در الجرود را نداد.

سید حسن نصر الله در ادامه تاکید کرد: آمریکایی‌ها ارتش لبنان را تهدید کردند در صورت حمله به گروه‌های مسلح در الجرود تمامی کمک‌ها به این ارتش را متوقف خواهند کرد.

با تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه رهبران مقاومت چه فلسطینی و چه لبنانی

وی در رابطه با تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه رهبران مقاومت چه فلسطینی و چه لبنانی تاکید کرد: قبل از این گفته می شد که اسرائیل از تجربیات خود درس می گیرد، اما ظاهرا نه ارتش و نه کابینه رژیم صهیونیستی از شکست ها و ناکامی های خود درس نمی گیرد که نمونه بارز آن در کرانه باختری است.

سید حسن نصر الله بعد از آن با اشاره با اشاره به اتهام‌های صورت گرفته توسط رهبران رژیم صهیونیستی به ویژه بنیامین نتانیاهو که ایران را عامل اصلی شدت گرفتن مقاومت در کرانه باختری می‌داند هم گفت: در برابر گسترش مقاومت در کرانه باختری و ناتوانی‌اش در مقابله با آن مقاومت نتانیاهو به سوی توصیف آنچه که در حال وقوع است به عنوان برنامه‌ای ایرانی گریخت که رفتاری احمقانه است، در کرانه باختری اراده صرف ملت فلسطین است و حتی پیش از شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) آغاز شده بود.

به گفته رهبر حزب الله لبنان که دشمن صهیونیستی در طول رویاروی‌اش با مقاومت دست به ترورهای وسیعی زده است، اما آیا موفق شد که قدرت مقاومت را تحت تاثیر خود قرار دهد؟

وی ادامه داد: هر تروری در خاک  لبنان صورت بگیرد چه لبنانی باشد چه ایرانی و چه فلسطینی و چه سوری ما به آن واکنش سختی به آن نشان خواهیم داد، چون اجازه نمی دهیم معادلات درگیری بعد از سال ۲۰۰۶ تغییر کرده و لبنان به صحنه ترورها تبدیل شود.

نصر الله خاطرنشان کرد: هیچ تهدیدی قادر نخواهد بود مقاومت و پویایی آن را تحت تاثیر خود قرار داده بلکه به آن قدرت بیشتری خواهد بخشید.

سد حسن نصر الله افزود: دشمن صهیونیستی باید به قرار گرفتنش در شرایط بغرنج تاریخی، حیاتی و راهبردی اعتراف کند که هیچ راه برون رفتی از آن وجود ندارد.

سید حسن نصر الله همچنین خواستار همبستگی واقعی با اسرای فلسطینی و زندانیان سیاسی در بحرین شد

او همچنین خاطر نشان کرد: آنچه که در سوریه در حال وقوع است اجرای پروژه ای آمریکایی است که آمریکا در این زمینه از شماری از کشورهای منطقه کمک گرفته است.

به گفته سید حسن نصر الله امروز رهبری  اصلی و بالفعل جنگ در سوریه را آمریکا به عهده دارد؛ سفیر آمریکا در دمشق قبلا به آن اعتراف کرده بود. در این راه هم تکفیری های مسلح صرفا ابزارهای احمقی و نادانی در پروژه آمریکایی بودند.

وی تاکید کرد: به بهانه داعش، نیروهای آمریکایی به  عراق بازگشتند و به بهانه  داعش اشغال شرق فرات را به انجام رساندند.

سید حسن نصر الله در رابطه با  انتقال نیرو توسط دولت آمریکا به مرزهای عراق و سوریه  و استقرار این نیروها در طول این مرز تا منطقه تنف آن را یک توهم از سوی آنها توصیف کرده و افزود: مقاومت هرگز اجازه تحقق این کار را نخواهد داد.

به گفته دبیر کل حزب الله لبنان اگر آمریکا بخواهد از طریق ابزارها و گروه های دست نشانده خود این کار  را بکند ما در مقابل خواهیم ایستاد اما اگر بخواهد خود وارد شود ما به آنها خوش آمد می گوییم چون این دقیقا همان جنگ واقعی است که تمام معادلات را دستخوش تغییر خواهد کرد.

امروز مسئله فلسطین و قدس هم در محوری این راهپیمایی قرار گرفته است

وی به راهپیمایی عظیم اربعین اشاره و تاکید کرد امروز مسئله فلسطین و قدس هم در محوری این راهپیمایی قرار گرفته است؛ شاهد برگزاری کنفرانس اقصی هستیم. امروز  مردم در حین راهپیمایی خود با تصاویر اسرای فلسطینی و تصاویر قدس مواجه می شوند و این اقدام هم توسط برادران عراقی  انجام گرفته است.

سیدحسن نصر الله در پایان سخنرانی خود هم به سالگرد اختفای امام موسی صدر اشاره و تاکید کرد ما راه امام موسی صدر را در مقاومت و دفاع از مسئله فلسطین و در این اعتقاد که لبنان اجازه تقسیم شدن را نمی‌دهد، ادامه می‌دهیم و همبستگی خود را با برادرانمان در جنبش امل که مسئولیت این مسئله را از همان ابتدا به دوش کشیده، اعلام می‌کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم