جذب ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش / ۲۶ درصد حقوق معلمان از محل قانون رتبه‌بندی پرداخت می شود / سال گذشته ۲۴۰ هزار معلم پایین ترین رقم حقوق را دریافت می‌کردند
جذب ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش / ۲۶ درصد حقوق معلمان از محل قانون رتبه‌بندی پرداخت می شود / سال گذشته ۲۴۰ هزار معلم پایین ترین رقم حقوق را دریافت می‌کردند
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جذب ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش، گفت: این معلمان تربیت شده دانشگاه تربیت معلم هستند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضامراد صحرایی  شب گذشته در دیدار با فرهنگیان لرستان در اردوگاه آیت‌الله کمالوند، ضمن تبریک آغاز هفته دولت، اظهار داشت: ۴۰۰ هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای اجرایی کردن طرح رتبه بندی معلمان اختصاص یافت تا این طرح اجرایی شود.

۲۶ درصد حقوق معلمان از محل قانون رتبه‌بندی پرداخت می شود

وی افزود: هم‌اکنون۲۶ درصد حقوق معلمان از محل قانون رتبه‌بندی پرداخت می شود و یکی از مطالبات معلمان طرح رتبه‌بندی بود که برای اجرای آن ۸۰ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود اما دولت سیزدهم این طرح را با ۴۰۰ هزار میلیارد ریال و در کمترین زمان ممکن اجرایی کرد.

جذب ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جذب ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش، عنوان کرد: این معلمان تربیت شده دانشگاه تربیت معلم هستند و تلاش بر این است که تا چند سال آینده شاهد بازگشت به همان مدارسی باشیم که در کودکی در آنها درس خوانده‌ایم.
وی بیان کرد: پنج هزار مدرسه در مسیر تحول تعیین شده و آموزش بیش از ۱۰۰ هزار معلم برای رقم زدن این تحول انجام شده است.

سال گذشته ۲۴۰ هزار معلم پایین ترین رقم حقوق را دریافت می‌کردند

صحرایی با بیان اینکه سال گذشته ۲۴۰ هزار معلم پایین ترین رقم حقوق را دریافت می‌کردند، گفت: امسال با درایت دولت سیزدهم، معلمی با دریافت رقم حقوق پایین نداریم و دولت نیاز دارد بازتاب کاری که برای معلمان انجام داده را ببیند تا انرژی بگیرد.
وی تصریح کرد: در  دولت سیزدهم دریافت فوق العاده ویژه و تحول در برنامه آموزشی مدارس رقم خورد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پس از کرونا و بازگشایی مدارس، دانش‌آموزان را از فضای مجازی دور کرده و مهدهای کودک‌ را به نظام آموزش و پرورش آوردیم.
وی با اشاره به ایجاد سازمان توتک(سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک )با هشت میلیون مخاطب، اظهار داشت: اصلاح کتاب‌های درسی نیز در این دولت انجام و طی یک سال اخیر ۴۰ کتاب درسی تولید و ۱۵۳ میلیون جلد کتاب با یارانه ۹۲ درصدی چاپ شد.

در دولت شرافتی بالاتر از معلمی وجود ندارد

صحرایی با بیان اینکه در دولت شرافتی بالاتر از معلمی وجود ندارد، افزود: کاهش جمعیت دانش‌آموزی ناشی از کاهش جمعیت در دهه ۶۰ و جنگ تحمیلی، تعطیلی دانشگاه تربیت معلم و بازنشستگی پیش از موعد معلمان اشتباهاتی بود که در سال های گذشته رخ داد.
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۰ تاسیس و قرار بر این بود استخدام از طریق این دانشگاه صورت گیرد اما تا سال ۱۴۰۰،  ۵۰۴ هزار نفر وارد سیستم تعلیم و تربیت شدند و در این راستا دولت سیزدهم به دنبال اصلاح است و قطعا در مسیر اصلاح جراحی لازم است.

دولت‌های قبلی سیاست دولت تقویت مدارس غیردولتی بود

وی با بیان اینکه در دولت‌های قبلی سیاست دولت تقویت مدارس غیردولتی بود، بیان کرد: این امر باعث شد ۱۵ درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل کنند و در مدارس دولتی نیز نظام طبقاتی راه‌اندازی شد.
صحرایی گفت: تلاش این است به مدارس دولتی برگردیم و امکانات دولتی و سرانه‌ها به مدارس عادی برگردد.
وی تصریح کرد: قانون ۴۰ درصد قطعی امتحانات متوسطه در کنکور تاثیرگذار خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مافیای کنکور  در سال‌های ۹۴ و ۹۵ مصوبه قانون مجلس را شکست و دانش آموز به جای کتاب‌های درسی کتاب‌های کنکوری را خواند.

آیین نامه تقویت مدارس دولتی در دستور کار است

وی با بیان اینکه آیین نامه تقویت مدارس دولتی در دستور کار است، افزود: دولت سیزدهم بیش از آنکه به تهران توجه داشته باشد به مناطق محروم و حاشیه‌ای اهتمام ویژه دارد.

صحرایی با تاکید بر اینکه به جای کلنگ زنی های جدید اعتقاد به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام داریم، تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد ریال به جای کلنگ زنی جدید به بهسازی اردوگاه آیت‌الله کمالوند اختصاص داده می شود. وی با بیان اینکه اردوگاه‌ها در امر تربیت نقش بسزایی دارند، عنوان کرد: قطار تحول از کلاس‌ها و مدارس عبور می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم