کمک به صنعت خودروسازی را ادامه خواهیم داد / در ارتباط با حوزه خودروسازی همیشه اعلام آمادگی کرده‌ایم
کمک به صنعت خودروسازی را ادامه خواهیم داد / در ارتباط با حوزه خودروسازی همیشه اعلام آمادگی کرده‌ایم
وزیر دفاع با اشاره به کمک های این نهاد به صنعت خودروسازی گفت: در خیلی از زمینه ها به خودروسازی کمک کردیم و به این کار هم ادامه خواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری فارس، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای کمک وزارت دفاع به صنعت خودروسازی گفت: در بسیاری از زمینه ها به صنعت خودروسازی کمک کردیم و به این کار هم ادامه خواهیم داد.

درخواست برای کمک وزارت دفاع به خودروسازی

مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویش‌هایی خواستار کمک وزارت دفاع به صنعت خودروسازی شده‌اند.

در متن یکی از این پویش‌ها آمده است: از وزارت دفاع به عنوان یک ارگان انقلابی تقاضا داریم شرکت خودروسازی تأسیس کند و در کنار دیگر خودروسازان داخلی اقدام به تولید خودرو باکیفیت نماید.

همچنین در پویش دیگری گفته شده که: با توجه به کیفیت پایین خوردو و اظهارات وزیر دفاع در مورد ساخت خوردو، درخواست از دولت و مجلس برای ورود وزارت دفاع در ساخت خوردوی باکیفیت را داریم.

آشتیانی: در ارتباط با حوزه خودروسازی همیشه اعلام آمادگی کرده‌ایم

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه گفت وگو با فارس در مورد اقداماتی که وزارت دفاع ذیل تفاهمنامه با وزارت صمت برای به کمک به این حوزه انجام داده است، گفت: در ارتباط با حوزه خودروسازی همیشه اعلام آمادگی کرده‌ایم حاضریم به این حوزه کمک کنیم اما حتما باید ملاحظاتی را در نظر بگیریم.

وی افزود: تلاشمان این است که در بخش خودورسازی در حوزه های گلوگاهی یعنی حوزه هایی که ممکن است صنعت کشور نتواند در آن فعال باشد از سرریز فن‌آوری‌ها و توانمندی‌هایمان حتما کمک کنیم.

وزیر دفاع در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون کمکی هم به این حوزه شده است یا خیر، افزود: بله، در بحث سنسورها، ترمز و… کمک کردیم و به گونه‌ای هم کمک می‌کنیم که بخش خصوصی بتواند کار را ادامه دهد یعنی شرایط به گونه‌ای پیش نرود که احساس رقابت با وزارت دفاع شکل بگیرد، وزارتخانه در این حوزه‌ها کمک خواهد کرد ولی به هیچ وجه واردِ آن  نمی شود. در خیلی از زمینه ها کمک کردیم و به این کار هم ادامه خواهیم داد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس