۱۰۰ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی مجوز توسعه دریافت کردند
۱۰۰ واحد صنعتی آذربایجان‌شرقی مجوز توسعه دریافت کردند
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه تولید در استان در مسیر رشد قرار گرفته است، اعلام کرد: ۱۰۰ واحد صنعتی در این استان مجوز توسعه دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای بناب به نقل از خبرگزاری آناج، محمدجعفر عظمایی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی روز یکشنبه اظهار کرد: امسال تاکنون ۲۰۰ واحد صنعتی استان با دریافت جواز توسعه، علاقمندی خود را به افزایش ظرفیت و تنوع محصولات ابراز داشتند و به دنبال توسعه واحد‌ها و خط تولیدشان هستند.

وی خاطر نشان کرد: ارزش سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای توسعه واحد‌های صنعتی یاد شده در آذربایجان‌شرقی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی یادآور شد: با توسعه این ۱۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در آذربایجان‌شرقی برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

عظمایی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی در توسعه واحد‌های صنعتی و صدور مجوز در این خصوص رتبه دوم کشور را دارد، یادآور شد: گروه‌های کالایی که توسعه واحد‌های تولیدی و صنعتی خود را در اولویت دارند بیشتر شامل تولیدات فلزی، شیمیایی، پلاستیک و غذایی است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اداره کل در این خصوص رتبه دوم را در بین استان‌ها دارد، گفت: حمایت از طرح‌های توسعه‌ای تکمیل زنجیره ارزش و پیشران از رئوس برنامه‌های محوری اداره کل صمت استان در سال رشد تولید و مهار تورم است.

پیش از چهار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری آناج